Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Róża okrywowa 'Aspirin Rose'

'Aspirin Rose'

Encyklopedia roślin: Roza okrywowa  Aspirin Rose  ma biale kwiaty czasa

Kolor kwiatów

białe

Kolor liści

zielone

Odczyn gleby

kwaśny

Pora kwitnienia

jesień, lato

Stanowisko

słońce

Wilgotność gleby

wilgotna

Wysokość

do 1 m

Zastosowanie

rośliny ogrodowe

Róża okrywowa 'Aspirin Rose'. Róże okrywowe to odporne, niskopienne i rozłożyste krzewy, które występują w wielu formach i pokrojach. Pędy mają tendencję do płożenia, liście są zielone i często błyszczące, kwiaty od pojedynczych do pełnych, najczęściej zebrane w grona po 3-11. 'Aspirin Rose' - kwiaty pełne, bardzo liczne, białe z odcieniem różu o delikatnym zapachu. Odmiany róż okrywowych zawiązują ozdobne owoce.

Rozmiary Wysokość 80 cm.

Kwitnienie VI-XI, wielokrotnie powtarza kwitnienie.

Wymagania Gleba próchniczna, przepuszczalna, dobrze uprawiona, wilgotna o pH lekko kwaśnym (6,5). Stanowisko słoneczne, lekko przewiewne.

Uprawa i pielęgnacja Nie wymagają okrywania na zimę. Rozmnażanie Zdrewniałe sadzonki pędowe, szczepienie (okulizacja), odkłady Cięcie Nie wymagają regularnego cięcia. Krzewy można lekko przyciąć, nadając im ładny kształt. Usuwamy chore i przemarznięte pędy. Co 4-5 lat przeprowadzamy cięcie odmładzające róż, skracając je do 10-20 cm. Podlewanie i nawożenie Podlewanie od dołu, obfite, co 3-4 dni. Nie moczymy liści i kwiatów. Nawożenie do połowy lipca, nawozami mineralnymi wieloskładnikowymi, o odpowiednich dla róż proporcjach N:P:K, lub nawozami organicznymi.

Choroby i szkodniki Mączniak prawdziwy i rzekomy, czarna plamistość liści, szara pleśń, guzowatość korzeni i rdza róży. Szkodniki: mszyce, przędziorki i gąsienice, szypszyniec różany, pluskwiaki z rodziny tasznikowatych, chrząszcze, miniarki, śluzownice, skoczki, wciornastki, oraz nicienie- guzaki i korzeniaki.

Zastosowanie Róże okrywowe bardzo obficie kwitną, tworząc gęste różane dywany. Wykorzystuje się je w nasadzeniach powierzchniowych, do obsadzania zboczy, na obwódki rabat różanych, do pojemników. Niektóre odmiany szczepi się na pniu tworząc formy płaczącego drzewka.

1 z 1Encyklopedia roślin: Roza okrywowa  Aspirin Rose  ma biale kwiaty czasa