Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Róża okrywowa 'Austriana'

'Austriana'

Encyklopedia roślin: Roza okrywowa  Austriana  Ma czerwone kwiaty

Kolor kwiatów

czerwone

Kolor liści

zielone

Odczyn gleby

kwaśny

Pora kwitnienia

jesień, lato

Stanowisko

słońce

Wilgotność gleby

wilgotna

Wysokość

do 50 cm

Zastosowanie

rośliny ogrodowe

Róża okrywowa 'Austriana'. Róże okrywowe to odporne, niskopienne i rozłożyste krzewy, które występują w wielu formach i pokrojach. Pędy mają tendencję do płożenia, liście są zielone i często błyszczące, kwiaty najczęściej zebrane w grona po 3-11. 'Austriana' ma kwiaty pojedyncze, krwistoczerwone, bez zapachu. Nie blaknie przy przekwitaniu. Całkowicie odporna na deszcz.

Kwitnienie VI-X, wielokrotnie powtarza kwitnienie.

Rozmiary Wysokość 60 cm.

Wymagania Gleba próchniczna, przepuszczalna, dobrze uprawiona, wilgotna o pH lekko kwaśnym (6,5). Stanowisko słoneczne, lekko przewiewne.

Uprawa i pielęgnacja Nie wymagają okrywania na zimę. Rozmnażanie Zdrewniałe sadzonki pędowe, szczepienie (okulizacja), odkłady Cięcie Nie wymagają regularnego cięcia. Krzewy można lekko przyciąć, nadając im ładny kształt. Usuwamy chore i przemarznięte pędy. Co 4-5 lat przeprowadzamy cięcie odmładzające róż, skracając je do 10-20 cm. Podlewanie i nawożenie Podlewanie od dołu, obfite, co 3-4 dni. Nie moczymy liści i kwiatów. Nawożenie do połowy lipca, nawozami mineralnymi wieloskładnikowymi, o odpowiednich dla róż proporcjach N:P:K, lub nawozami organicznymi.

Choroby i szkodniki Mączniak prawdziwy i rzekomy, czarna plamistość liści, szara pleśń, guzowatość korzeni i rdza róży. Szkodniki: mszyce, przędziorki i gąsienice, szypszyniec różany, pluskwiaki z rodziny tasznikowatych, chrząszcze, miniarki, śluzownice, skoczki, wciornastki, oraz nicienie- guzaki i korzeniaki.

Zastosowanie Róże okrywowe bardzo obficie kwitną, tworząc gęste różane dywany. Wykorzystuje się je w nasadzeniach powierzchniowych, do obsadzania zboczy, na obwódki rabat różanych, do pojemników. Niektóre odmiany szczepi się na pniu tworząc formy płaczącego drzewka.

1 z 1Encyklopedia roślin: Roza okrywowa  Austriana  Ma czerwone kwiaty