Złote dekoracje za grosze - dodatki do wnętrz
Do ich zrobienia wystarczy farbka, brokat, płatki dekoratorskie lub flamaster. Za ich pomocą dodamy blasku zwykłym domowym sprzętom.
Złote dekoracje
Sezamie, otwórz się. Oto sposób, by proste drewniane drzwi zmienić w iście pałacowe. Myjemy je wodą z dodatkiem płynu do naczyń, ubytki szpachlujemy, szlifujemy całą powierzchnię drobnym papierem ściernym i malujemy farbą, np. w kolorze ugru. Nakładamy klej do złoceń Mikstion, a gdy przeschnie - złoto w płatkach (na zakładkę, za pomocą miękkiego pędzla). Następnego dnia usuwamy szmatką nadmiar złota i zabezpieczamy powierzchnię żywicą akrylową. Na koniec malujemy farbą akrylową wzory. Uwaga: przez pierwszy miesiąc pokryte płatkami drzwi łatwo zarysować, trzeba więc zachować ostrożność.
Złote dekoracje
Przez mróz malowane... Przeszklona szafka w aluminiowych ramach wydaje się zbyt zimna? Można ją ocieplić, malując na szybie złote motywy - farbką akrylową lub flamastrem wodoodpornym (tzw. permanentnym). Narysowany na papierze wzór podkładamy pod szkło, obrysowujemy flamastrem kontury, a następnie wypełniamy wybrane pola.
Złote dodatki
Cenny czas. Na oczyszczoną tarczę zegara nanosimy punktowo klej do złoceń. Na przeschnięty, ale jeszcze lepki klej nakładamy złoto w płatkach. Wygładzamy je miękkim pędzlem, a nadmiar usuwamy. W taki sam sposób nakładamy płatki w innym kolorze. Na koniec całą tarczę pokrywamy werniksem.
Złote dekoracje
Wycinanki-malowanki. Zaczynamy od przygotowania wycinanki, która posłuży jako szablon. Koło wycięte z papieru składamy trzykrotnie i wycinamy wzory. Po rozłożeniu i rozprostowaniu szablonu (można użyć np. rozgrzanego żelazka) mocujemy go do ściany klejem w spreju. Na wycięte otworki nanosimy złotą farbkę akrylową (używamy do tego pędzelka albo tamponu z tkaniny lub gąbki), po czym delikatnie odrywamy wycinankę. Jako dekoracja może też posłużyć sam szablon , który malujemy w całości i przyklejamy do ściany.
Skomentuj:
Złote dekoracje za grosze - dodatki do wnętrz