Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusztowanie warszawskie

MK

Rusztowanie warszawskie stosuje się najczęściej w pracach murarskich, tynkarskich, malarskich i montażowych. Może być wykorzystywane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Rusztowanie warszawskie
Rusztowanie warszawskie
Fot. HIGHHER/sklep.drabiny.info

Rusztowanie jest wykorzystywane na budowie, w pracy na wysokości, ma prostą konstrukcję, łatwo się je składa. Ostatnio słabnie popularność rusztowania warszawskiego, wobec czego zastępowane jest nowocześniejszymi rodzajami, które między innymi mogą mieć większą wysokość.

Rusztowanie warszawskie – wymiary

Rusztowanie warszawskie jest rusztowaniem kolumnowym. Jego największą zaletą jest łatwy i szybki montaż. Zbudowane jest z modułów, składających się z ram wykonanych ze stalowych rur o średnicy 35 mm. Pojedynczy moduł, ważący 10 kg, ma wysokość 70 cm i długość 150 cm.

Rusztowanie warszawskie – wysokość

4-modułowa konstrukcja wraz z podestem ma wysokość roboczą około 3,5 m. Maksymalna wysokość rusztowania warszawskiego, mimo że konstrukcje poszczególnych producentów nieznacznie się różnią, nigdy nie przekracza mniej więcej 5 m. Jeśli rusztowanie to zakotwi się do ściany, przy której ma być ustawione, jego wysokość można nieznacznie zwiększyć.

Rusztowanie warszawskie - montaż

Poszczególne moduły rusztowania warszawskiego łączy się ze sobą złączami czopowym zgodnie z instrukcją producenta. Dzięki takiej budowie rusztowanie szybko się składa. Rozmontowane moduły same nie zajmują wiele miejsca, dzięki czemu łatwo się je przewodzi i składuje.

Zmontowane rusztowanie jest wytrzymałe i bezpieczne, ponadto producenci zalecają stosowanie dodatkowych wzmocnień w postaci stężeń oraz zabezpieczeń, na przykład burt przypodłogowych, poręczy i balustrad. Pomosty robocze (nie mogą to być zwykłe deski, jakie spotyka się czasem na niewielkich budowach) muszą być odpowiednio mocowane do ram zgodne z instrukcją.

Rusztowanie warszawskie musi być postawione na stabilnym i utwardzonym podłożu. Może być wyposażone w kółka, dzięki czemu bez problemu da się je przesuwać wzdłuż ściany.

Rusztowanie warszawskie, przygotowane do pracy, może być dopuszczone do użytku po odbiorze przez kierownika budowy lub inną uprawnioną osobę, legitymująca się uprawnieniami do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie, w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusztowanie warszawskie