Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na wielkanocne stroiki

Katarzyna Wilczek

Wielkanoc to dla chrześcijan czas wyjątkowy. Czas, który zgłębia skupienie nad tajemnicą zmartwychwstania, budzi nadzieję zwycięstwa nad śmiercią, i wdzięczność za dar odkupienia. A przede wszystkim niesie wielką radość, widoczną także w tych kwiatowych dekoracjach

Jakie ozdoby wielkanocne znajdują się w domach oprócz stroików? 

Oprócz stroików, w domach w okresie Wielkanocy można znaleźć wiele innych ozdób, które dodają wnętrzom świątecznego nastroju. Oto niektóre z najpopularniejszych ozdób wielkanocnych:

  • Pisanki - to chyba najbardziej charakterystyczna ozdoba Wielkanocy. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak plastik, drewno, papier mache czy też prawdziwe jaja, które następnie się maluje.
  • Zające - zające są jednym z najbardziej popularnych symboli Wielkanocy. W domach można znaleźć zające w różnych formach, np. w postaci ozdób, pluszaków czy też rzeźb.
  • Kurczaki - kurczaki również są charakterystycznym symbolem Wielkanocy. Mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak drewno, ceramika czy też filc.
  • Palmy wielkanocne - to ozdoby charakterystyczne dla regionów wiejskich, szczególnie na południu Polski. Palmy wielkanocne wykonuje się z gałązek i ozdabia kolorowymi wstążkami i kwiatami.
  • Ozdoby ze słomy - w niektórych regionach Polski bardzo popularne są ozdoby wykonane ze słomy, takie jak wianki, koszyczki czy też figurki.
  • Wianki i wieńce - to ozdoby, które można wykorzystać zarówno do dekoracji wnętrz, jak i na zewnątrz domu. Mogą być wykonane z kwiatów, ziół, liści czy też jajek i innych ozdób.
  • Ozdoby z bibuły - bibułowe kwiaty, ptaszki czy motyle to popularne ozdoby, które można wykonać samemu w domu.

To tylko kilka przykładów ozdób wielkanocnych, które można znaleźć w domach w okresie Wielkanocy. Każdy może wybrać te, które najlepiej odpowiadają jego gustowi i stylowi.

Skomentuj:

Pomysły na wielkanocne stroiki