Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja tarasu

MP

Trwająca już ponad rok pandemia sprawiła, że dom stał się centrum naszego życia i nabrał szczególnego znaczenia. To właśnie tutaj spędzamy dużą część dnia, pracując i wypoczywając. Posiadacze balkonów i tarasów z pewnością niecierpliwie czekają na start sezonu wiosenno-letniego, kiedy wreszcie można odetchnąć świeżym powietrzem i cieszyć się słońcem. Jaka aranżacja tarasu będzie najlepsza? Domoteka ma już na to ciekawe pomysły i funkcjonalne rozwiązania, którymi zdążyła się podzielić podczas webinarów i warsztatów online - Domodesign.

Koma lampy Projecteur 165 proj. Le Corbusier
Koma lampy Projecteur 165 proj. Le Corbusier
Fot. Domoteka

Choć wczesnowiosenna pogoda wciąż jeszcze nas nie rozpieszcza, już niedługo będziemy mogli przenieść się na balkony i tarasy. To właśnie teraz jest idealny moment, aby zastanowić się, jak odpowiednio je urządzić oraz przekształcić zarówno w komfortowe miejsce wypoczynku, jak i pracy. Kluczowy jest tu oczywiście wybór optymalnego wyposażenia, czyli przede wszystkim mebli oraz dodatków. Te zaś czekają w ofercie Domoteki. A jakie najgorętsze trendy sezonu warto zaadaptować u siebie?

11 pomysłów na aranżację balkonu i tarasu>>>

Aranżacja tarasu przed domem

Balkon i taras już od kilku sezonów są miejscami, które przynależą bardziej do domu niż do przestrzeni zewnętrznej. W obecnej rzeczywistości mamy zresztą naturalną potrzebę „poszerzenia” salonu i wyniesienia na zewnątrz typowo domowych mebli. Tarasy i balkony stały się więc niejako zewnętrznymi pokojami. Rozgościły się w nich wygodne fotele, sofy i szezlongi, na których nie brakuje miękkich poduszek i koców. W związku z ograniczeniami w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych w sezonie wiosenno-letnim balkony staną się również jadalniami, w których będziemy chcieli zrekompensować sobie brak możliwości wyjścia do ulubionej restauracji. Co więcej, wakacyjne wyjazdy wciąż stoją pod znakiem zapytania. Urządzenie na balkonie lub tarasie namiastki hotelu lub spa nie będzie zatem niczym zaskakującym.

Szykujemy taras na wiosnę: inspiracje na modną i wygodną przestrzeń>>>

Aksonometria kolekcja mebli Atmosphere marki Gloster proj. Cecilie Manz
Aksonometria kolekcja mebli Atmosphere marki Gloster proj. Cecilie Manz
Fot. Domoteka

Aranżacja tarasu - meble

Jeśli mamy w perspektywie spędzanie ciepłych dni na balkonach i tarasach, plastikowe meble zdecydowanie nie będą sprzyjać komfortowi. Zamiast nich zdecydowanie lepiej sprawdzi się komplet wykonany z naturalnej wikliny lub z drewna – np. z tekowego, które słynie z odporności oraz długowieczności. Teraz, jak nigdy przedtem, wygoda stała się cechą naszych domów, którą cenimy najbardziej. Przestrzeń przydomowa nie jest tu wyjątkiem.

Proste, neutralne formy są zawsze dobrym rozwiązaniem, ponieważ dają większe pole dla kreatywności w kwestii doboru dekoracji. Meble do ogrodu i na taras mają być swego rodzaju płótnem, które możemy uzupełnić o wybrane dodatki, tworzące osobisty, oryginalny charakter przydomowej przestrzeni. Warto również pamiętać, że nieskomplikowana stylistyka mebli skutecznie wspomaga koncentrację. Cecha ta świetnie sprawdzi się w przypadku, kiedy będziemy chcieli popracować na świeżym powietrzu. Wygospodarowanie przestrzeni do pracy jest tym istotniejsze w czasie home office, że pozwala oddzielić sferę zawodową od prywatnej, a to ma istotny wpływ na psychikę.

 

Aranżacja tarasu ogrodowego

Moda na uprawianie miniogródka nawet na niewielkim balkonie gości w polskich domach już od kilku sezonów. Nic bowiem nie przynosi takiego wytchnienia i relaksu jak zieleń. To szczególnie ważne w tak stresujących czasach jak obecnie. Tej wiosny trend na urządzenie bujnych przydomowych ogrodów z pewnością się nie zdezaktualizuje, a wręcz nabierze rozpędu. Aranżując prywatną oazę, warto wzbogacić ją zwłaszcza w warzywa i zioła, które wylądują na talerzach. W obecnej sytuacji wielu z nas spędza nieco więcej czasu w kuchni. Posiadanie w zasięgu ręki świeżych, wolnych od nawozów produktów znacznie ułatwi życie, będzie też zdrowsze oraz bardziej ekonomiczne.

Projekt tarasu z kubikami pełnymi kwiatów>>>

lampy Lofoten marki Norlys
lampy Lofoten marki Norlys
Fot.Domoteka

Aranżacja tarasu - oświetlenie

Stylistykę mebli i dodatków, a także piękno roślin znakomicie wydobędzie z cienia odpowiednio dopasowane oświetlenie. Zyskuje ono szczególne znaczenie, jeżeli balkon lub taras ma być miejscem naszej pracy. Warto więc wyposażyć tą przestrzeń w źródła światła pomagające w czytaniu i skupieniu uwagi. Pomyślmy zarówno o większych lampach, jak i dyskretnym, punktowym oświetleniu, a także kinkietach. Wszystkie te wskazówki aranżacyjne można z powodzeniem wykorzystać, bazując na bogatej ofercie Domoteki –obejmującą zarówno meble, jak i dodatki balkonowe czy oświetlenie. 
Plan webinarów i warsztatów Domodesign: https://domoteka.pl/domodesign/

    Więcej o:

Skomentuj:

Aranżacja tarasu