storczyki

 • Najbardziej popularne storczyki. Od lewej falenopsis i cymbidium

  Storczyki przesadzanie. Jak należy je przesadzać, by kwitły jak szalone

  Przesadzanie storczyków jest łatwe. Najpopularniejszymi storczykami są falenopsisy i cymbidium. Wraz z Elżbietą Smolińską prezentujemy krok po kroku, jak należy je prawidłowo przesadzić w domu.

 • RIO DE JANEIRO , OGROD BOTANICZNY - ROSLINY TROPIKALNE - KATLEJA , STORCZYK , KWIATY FOT. IZABELA ZAWIERUCHA PUBLIKACJA OGRODY NR 11 (151) - 11 2011

  Storczyki odmiany czyli najpiękniejsze storczyki łatwe w uprawie. 10 sprawdzonych gatunków. Kwiaty doniczkowe

  Storczyki to fascynujące kwiaty doniczkowe. Wiele osób marzy o posiadaniu choć jednego pięknego okazu w swoim domu. To wcale nie jest trudne do zrealizowania, bo w kwiaciarniach i działach ogrodniczych supermarketów pojawiają się coraz częściej piękne i łatwe w uprawie dorodne okazy różnych gatunków. Oto kilka polecanych nawet dla początkujących miłośników tych egzotycznych piękności

 • Dendrobium tworzy mięsiste pędy zwane pseudobulwami. Storczyk nawozimy dolistnie lub płynną odżywką, aplikowaną do podłoża.

  Jak podlewać i nawozić storczyki

  Jak podlewać storczyk? Podlewanie to podstawowy zabieg pielęgnacyjny jaki musimy regularnie wykonywać chcąc by storczyki rosły zdrowo i pięknie kwitły. Choć zasady podlewania nie są zbyt skomplikowane wielu z nas ma z tym problem. Postaramy się raz na zawsze wyjaśnić jak prawidłowo podlewać storczyki.

 • Falenopsis można kupić nawet w hipermarkecie. Słynie z długiego okresu kwitnienia. nie sprawia problemów uprawowych

  Storczyk - 10 tajemnic uprawy i pielęgnacji storczyków

  Storczyki uchodzą za kwiaty tajemnicze. Potrafią kwitnąć całymi miesiącami, a różnorodność ich kształtów i kolorów przyprawia o zawrót głowy. Warto znać podstawowe zasady opieki nad nimi, bo pięknie się odwdzięczają.

 • ROSLINY KWIATY STORCZYK DENDROBIUM FOT. WOJCIECH KINDLARSKI PUBLIKACJA KWIETNIK NR 11 (155) - 11 2007 SLOWA KLUCZOWE: ROSLINY KWIATY ZDJĘCIE DO WKŁADKI: PUBLIKACJA KWIETNIK NR 11 (155) - 11 2007

  Storczyk Dendrobium: uprawa w domu. Jak pielęgnować storczyki?

  Lubisz Storczyki? Znudził Ci się falenopsis? Może warto poznać Dendrobium - ma niewielkie wymagania i obficie kwitnie.

 • Storczyki dla każdego - wanda. Kwiaty doniczkowe

  Storczyki. Jak pielęgnować storczyki by pięknie i długo kwitły

  Storczyki to kwiaty o wyjątkowej urodzie. Doniczkowe rośliny są idealną ozdobą dla domu. Bardzo istotne jest to, aby pielęgnować je we właściwy sposób, ponieważ tylko wtedy zachowają zdrowy wygląd. Tak naprawdę, uprawa storczyków, a dokładniej ich pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca. Wystarczy zastosować się do podstawowych zasad.