Ogród japoński

 • Ogród japoński w Chorzowie

  Ogród japoński w Chorzowie. Zobacz, jak wygląda!

  Miłośnicy orientu znają zapewne ogrody japońskie w Polsce. Zarówno te w dużych miastach; m.in. we Wrocławiu, Łodzi, jak i te w mniejszych miejscowościach - Jarkowie i Starej Morawie. W lipcu 2021 roku do tego grona dołączył także ogród japoński w Chorzowie. Poznajmy go!

 • Fikus benjamina uformowany jako drzewko bonsai może łatwo gubić liście

  Fikusy: fikus ginseng, fikus benjamina, ficus bonsai pielęgnacja i przycinanie. Ciekawe odmiany ficusów

  Fikusy są bardzo popularnymi roślinami doniczkowymi, mało wymagającymi, wręcz łatwymi w pielęgnacji. Bez trudu można z nich zrobić ozdobne drzewka - ficus bonsai

 • Nieodłącznym elementem Japońskiego ogrodu krajobrazowego jest staw stylizowany na naturalny zbiornik wodny.

  Ogród w stylu japońskim: rośliny i drzewka bonsai w ogrodzie japońskim

  Ogrody Japonii, choć tak odległe, mogą być dla nas ciekawym źródłem inspiracji. Rośliny są w większości podobne, zupełnie inna jest natomiast filozofia ogrodu.

 • Ogród japoński

  Ogrody japońskie – gdzie je można znaleźć w Polsce

  Już 300 lat europejscy twórcy ogrodów inspirowali się ogrodami Dalekiego Wschodu. W XIX wieku przekazywaniu wiedzy o nich sprzyjały coraz liczniej pojawiające się wydawnictwa. Echem tych zainteresowań były min. alpinaria i ogrody wodne.

 • Ogród japoński z mostkiem

  Trzy projekty ogrodu japońskiego

  Kto uległ fascynacji ogrodami japońskimi, ten chciałby i we własnym stworzyć zakątek w podobnym stylu. Oto trzy projekty prostych kompozycji o charakterze orientalnym, łatwe w wykonaniu.

 • W takiej kamiennej latarence wieczorami można palić świeczki.

  Ogród japoński, a dokładniej ogród w stylu japońskim

  Trwa nieustająca moda na ogrody japońskie. Jak taki ogród założyć? Żeby uzyskać w ogrodzie wschodni klimat, często wystarczy wprowadzić do jego wnętrza jeden charakterystyczny element, np. formowaną roślinę w otoczeniu żwiru, drewniany mostek, stylową rzeźbę czy kamienną latarenkę.

 • 27.06.2010 WARSZAWA SESJA OGROD

  Ogród w stylu japońskim. Wyrafinowany minimalizm

  Ten ogród naprawdę zaskakuje. Z zewnątrz typowe ujednolicone architektonicznie osiedle domków jednorodzinnych na obrzeżach Warszawy. A za szczelnym ogrodzeniem zupełnie inny świat. Świat harmonii i elegancji...

 • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

  Ogród japoński - herbaciany

  Tradycyjny japoński ogród herbaciany, czyli roji, został założony na mazowieckiej ziemi i wrósł w nią, mimo różnic klimatycznych i kulturowych.