Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Oto powody, dla których powinieneś pomyśleć o zakupie basenu zimą

artykuł zewnętrzny

Planujesz zakup basenu stelażowego w kolejnym sezonie letnim? Warto rozważyć zrobienie wcześniejszych zakupów – korzyści może być całkiem sporo. Sprawdź, jakich!

Basen stelażowy
Basen stelażowy
Fot. Whitepress/Dollo

W grudniu z powiek sen spędza nam konieczność zrobienia zakupów świątecznych i doboru prezentów pod choinkę. W kolejnych zimowych miesiącach koncentrujemy się z kolei na zakupach odzieżowych, uzupełniając szafę o ciepłe kurtki i swetry, dostępne na poświątecznych wyprzedażach. Czy ktokolwiek myśli o zakupie basenu zimą? Rzeczywiście, dość niewielka ilość osób wpada na ten pomysł. A szkoda – bo to właśnie wtedy najlepiej kupować tego rodzaju akcesoria. Sprawdź kilka powodów, dla których warto zdecydować się na tego rodzaju zakup w okresie zimowym.

Zima – najlepszy moment na zakup baseny stelażowego

Gdy większość osób szuka akcesoriów, które pozwolą zapomnieć o chłodzie, warto się wyłamać i już zimą pomyśleć o nadchodzącym lecie. Powodów jest sporo. Po pierwsze, to właśnie zimą, gdy sezon już dawno minął, sklepy – zarówno stacjonarne, jak i online np. Dollo.pl – próbują wyprzedać artykuły ogrodowe z poprzedniego lata. Oznacza to korzyść finansową – ceny spadają bowiem nawet o połowę w stosunku do tych, proponowanych w sezonie. Przy naprawdę dobrej okazji, mały basen stelażowy możesz kupić więc za niewiele więcej niż 250 złotych, co jest niewygórowaną ceną, biorąc pod uwagę trwałość takiego akcesorium. Zazwyczaj korzysta się z niego bez żadnego uszczerbku przez kilkanaście sezonów.

Kolejna korzyść, na jaką możesz liczyć, to większy wybór. Gdy nadchodzi lato, baseny stelażowe ogrodowe szybko się wyprzedają – spragnieni orzeźwienia klienci sklepów marzą o jak najszybszym wskoczeniu do chłodnej wody. Zimą nikomu się nie spieszy, więc wybór jest większy. Możesz więc spokojnie zastanowić się nad doborem parametrów, nie czując presji związanej z możliwością wyprzedania się wszystkich interesujących Cię modeli.

Basen stelażowy – na co zwrócić uwagę przy doborze?

Skoro masz więcej czasu na podjęcie decyzji, dokładnie przeanalizuj wszystkie parametry potencjalnych modeli, biorąc pod uwagę Twoje potrzeby oraz wielkość ogrodu czy tarasu. Wymiary basenu oraz jego głębokość należy dostosować przede wszystkim do wieku użytkowników i preferencji użytkowania, a z kolei kształt – do wielkości działki. Na małych przestrzeniach świetnie sprawdzą się prostokątne baseny, które zajmują znacznie mniej miejsca.

Kupując basen stelażowy, zwróć uwagę również na wielkość i zawartość całego zestawu. Pompa filtrująca jest standardem w przypadku basenów tego typu, natomiast inne akcesoria – już nie. Firmy Bestway i Intex oferują opcje kilkanaście w jednym, w ramach której kupujesz nie tylko sam basen ze stelażem, ale również pompę z wymiennymi filtrami, chemię basenową i dozowniki do niej, matę pod basen, pokrowce, i wiele innych przydatnych akcesoriów, które z pewnością ułatwią korzystanie z basenu i czyszczenie go.

Basen w zestawie czy bez?

Kupno całego zestawu nie tylko oszczędzi Ci szukania poszczególnych elementów w sklepach, ale również sprawi, że ograniczysz związane z basenem wydatki. Osobny zakup chemii basenowej wygeneruje znacznie większy koszt niż zakup w zestawie. Z kolei poszukiwanie dopasowanej pompy wraz z elementami montażowymi może sprawić sporo problemów. Kupując zestaw, można sobie ich oszczędzić, płacąc jednocześnie mniej niż w przypadku osobnego kupna części.

Skomentuj:

Oto powody, dla których powinieneś pomyśleć o zakupie basenu zimą