Pielęgnacja ogrodu

Pielęgnacja ogrodu to zajęcie niewątpliwie miłe, lecz także – wyjątkowo absorbujące i wcale niełatwe, jeśli zważyć ilość pracy, którą trzeba w nią włożyć. Pielęgnacja roślin wymaga ogromnej staranności, a ponadto – dość rozległej wiedzy.

Pielęgnacja ogrodu to nie tylko, jak mogłoby się zdawać laikowi, podlewanie i koszenie. To również odpowiednie nawożenie, przycinanie... To także wiedza. Przy czym nie wystarczy ogólnikowa wiedza o tym, jak pielęgnować ogród. Trzeba jeszcze wiedzieć, jak pielęgnować ogród po zimie, jak pielęgnować ogród na wiosnę, które rośliny mogą ze sobą sąsiadować, a które nie, które wolą cień, a które nasłonecznienie, dobrze jest zna się na chorobach roślin i środkach, dzięki którym można je pokonać. Krótko mówiąc - pielęgnacja roślin, pielęgnowanie ogrodów to wcale nie tak prosta sprawa, jak by się mogło wydawać.

Pielęgnacja ogrodu dla początkujących. Dla początkujących ogrodników pielęgnacja ogrodu to szczególnie trudne wyzwanie. Nie da się podejść do tego bez zapoznania się z odpowiednimi poradnikami, tych na szczęście jest na rynku całkiem sporo. I oczywiście trzeba pamiętać, że nie od razu Kraków zbudowano. Pielęgnacja roślin wymaga cierpliwości. Pamiętajmy, że angielskie trawniki są takie piękne dlatego, że poddawane są codziennej pielęgnacji co najmniej przez dwieście lat.