Podlewanie i nawożenie roślin

Podlewanie to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. To od podlewania zależy jak będą rosły nasze rośliny.

Kiedy podlewać ogród? Polewać ogród najlepiej rano lub wieczorem.

Jak podlewać trawnik? Aby trawa zdrowo rosła, trzeba ją regularnie podlewać, zwłaszcza latem i na podłożach przepuszczalnych, np. piaszczystych. Nie podlewajmy murawy w dni gorące i słoneczne. Na słońcu woda szybko paruje, więc stracimy jej dużo więcej niż w cieniu. Natomiast w bezwietrzne dni robi się parno. Sprzyja to rozwojowi grzybów (np. szarej pleśni na roślinach ozdobnych w sąsiedztwie W czasie suszy należy porządnie podlewać murawę raz lub nawet dwa razy na dobę. Trawnik nie może przesychać "na pieprz". Pilnujmy, aby podłoże nie wysychało głębiej niż do głębokości ok. 3 cm (można to sprawdzić palcem).

Nawożenie roślin - wszystkie rośliny domowe i ogrodowe, także te jadalne, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. I choć nawożenie nie jest zabiegiem niezbędnym, to daje wiele korzyści. Rośliny stają się zdrowsze i piękniejsze - rosną bujnie, ich kwiaty lub owoce są bardziej obfite, mogą nawet stać się bardziej odporne na mróz i działanie szkodników.