Mała architektura - altana, grill, ogrody zimowe, fontanny i rzeźby ogrodowe

 • Mała architektura z betonu

  Mała architektura z betonu

  Balustrady, ogrodzenia, schody - takie elementy małej architektury można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń, czyli bloczków i daszków.

 • Mała architektura z betonu

  Mała architektura z betonu

  Produktów z betonu możemy użyć do wzmocnienia skarp czy obramowania ogrodowych schodków. Takie "balustrady" można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń - bloczków i daszków.

 • Drewutnie i stojaki na drewno

  Drewutnie i stojaki na drewno

  W niemal każdym domu powstałym w ostatnich 20-latach jest kominek. A jeśli jest kominek, to musi być drewno, które trzeba gdzieś zgromadzić. Od tego, jak i gdzie będzie ono przechowywane, w dużej mierze zależą jego właściwości jako opału.

 • Osłony ogrodowe: pergole, altany i kratki

  Osłony ogrodowe: pergole, altany i kratki

  Wkomponowane w przestrzeń ogrodu mogą być jej głównym elementem, przyciągającym wzrok atrakcyjną formą. Pergole, altany i kratki zapewnią także cień i stworzą przyjemne miejsce wypoczynku. Wymagają jednak solidnej konstrukcji i starannej pielęgnacji zdobiących je pnączy.

 • Drewno do kominka: jak je przechowywać

  Drewno do kominka: jak je przechowywać

  Od tego, jak i gdzie będzie przechowywane drewno, w dużej mierze zależą jego opałowe właściwości. Ale to nie wszystko. Szczapy i polana można wykorzystać jako ozdobę; drewutnia nie musi być brzydką przestrzenią gospodarczą. Warto uczynić z niej atrakcyjny element otoczenia domu.

 • Grillowanie w ogrodzie

  Grillowanie w ogrodzie

  Gdy tylko robi się ciepło, nad całą Polską - niezależnie, czy to wielkie miasto, czy maleńka wioska - zaczyna się unosić pachnący pieczonym mięsem dym. Grillujemy!

 • Domowe ognisko

  Domowe ognisko

  Ognisko powinno być zaciszne i położone w takiej odległości od domu, by wygodnie było nosić zarówno drewno na opał, jak i artykuły spożywcze z kuchni.

 • Ogrodowa wędzarnia

  Ogrodowa wędzarnia

  Każda przydomowa wędzarnia składa się z trzech elementów: paleniska, przewodu dymnego i komory wędzarniczej.

 • Akcesoria do grillowania

  Akcesoria do grillowania

  Aby spotkania przy grillu były zawsze udane, warto zaopatrzyć się w akcesoria ułatwiające przygotowywanie wspólnego posiłku, a także zapewniające miłą atmosferę.

 • Murki oporowe - sposób na nierówności w ogrodzie

  Murki oporowe - sposób na nierówności w ogrodzie

  Murki oporowe to coraz bardziej popularny element małej architektury ogrodowej. Wykorzystywany jest głównie ze względu na swoją funkcjonalność, a także walory estetyczne.

 • Uciążliwa altana śmietnikowa

  Uciążliwa altana śmietnikowa

  Na nieruchomości należy wcześniej przewidzieć miejsca na pojemniki służące do czasowego gromadzenia odpadów stałych, z uwzględnieniem możliwości ich segregacji. Choć może nie zawsze wyglądają one estetycznie, to jednak są po prostu konieczne na każdej posesji.

 • Zasady impregnacji drewna na zewnątrz

  Zasady impregnacji drewna na zewnątrz

  Każde drewno, które użytkujemy na zewnątrz jest narażone na zniszczenie, wymaga więc regularnego zabezpieczania.

 • Altany i pawilony w ogrodzie - wybór, koszty, budowa, impregnacja

  Altany i pawilony w ogrodzie - wybór, koszty, budowa, impregnacja

  Budowanie altan i pawilonów w ogrodzie ma długą tradycję, utrwaloną choćby w nazwach kawiarni, pałacyków czy ulic. Taka budowla "patronuje" na przykład warszawskiej ulicy bagatela. Powstawały one nie tylko dla ozdoby, lecz przede wszystkim jako przytulne miejsca spotkań lub błogiego wypoczynku.

 • Murujemy wędzarnię

  Murujemy wędzarnię

  Prostą, lecz solidną wędzarnię z kanałem dymnym możemy wykonać samodzielnie.

 • Przydomowa wędzarnia

  Przydomowa wędzarnia

  Grillowanie stało się już w Polsce tradycją; gdy tylko robi się ciepło, od morza po góry pachnie węglowym dymem. W jego oparach trochę zapominamy o żywej niegdyś tradycji wędzenia potraw. A w dobie świecących od fosforanów, wysoko wydajnych wędlin, warto chyba ją odświeżyć.