Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mała architektura z betonu

red.

Produktów z betonu możemy użyć do wzmocnienia skarp czy obramowania ogrodowych schodków. Takie "balustrady" można zbudować z gotowych elementów do budowy ogrodzeń - bloczków i daszków.

Bloczki ogrodzeniowe ANTARA II, wymiary 20 × 40 × 18 cm i 28 × 22,5 × 5,5 cm, cena od 3,21 zł/szt., POLBRUK
Bloczki ogrodzeniowe ANTARA II, wymiary 20 × 40 × 18 cm i 28 × 22,5 × 5,5 cm, cena od 3,21 zł/szt., POLBRUK
Fot. producent

Do budowy elementów małej architektury, np. murków oporowych, obramowań schodów i tarasów można też używać specjalnych elementów brzegowych – palisad.
Niektóre ażurowe elementy ogrodzeniowe mona wykorzystać do budowy muru oporowego, który jednocześnie będzie rabatą. W przesunięte względem siebie elementu wstawia się specjalne denka, wypełnia ziemią i sadzi rośliny.
Betonowa cegła to element wszechstronny. Może posłużyć do zrobienia obrzeża, palisady, muru oporowego, a nawet do budowy ogrodzenia. Cztery najczęściej eksponowane boki są wykończone specjalną metodą splitowania.
Elementy ogrodzeniowe z powodzeniem mogą służyć do zbudowania muru oporowego lub murku wydzielającego poszczególne zakątki ogrodu. Ciekawy efekt dają betonowe imitacje wiekowych cegieł o nieregularnych, zaoblonych krawędziach.
Dwa sposoby na stopnie ogrodowych schodów – palisady jako podstopnice i kostka na stopniach.
Druga metoda to użycie gotowych bloków schodowych, które ułatwiają i przyspieszają budowę schodów, a do tego łatwo je dopasować do koloru reszty nawierzchni.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mała architektura z betonu