Domy parterowe

Dom parterowy - bardziej oszczędny? Nie od dziś uważa się, że domy parterowe są zdecydowanie bardziej oszczędne, niż domy piętrowe, co oczywiście wynika z faktu, że mamy dużo mniej powierzchni do ogrzania, oświetlenia. Dlatego też projekty na domy parterowe są teraz zdecydowanie bardziej popularne, niż projekty na domy piętrowe.
Dom parterowy - tańszy. Dom piętrowy to stropy, więcej konstrukcji, bardziej zaawansowane metody budowlane, a wiem ci dodatkowe koszty. Dochodzi do tego jeszcze przestrzeń, której wykończenie też jest dość kosztowne. Nic, więc dziwnego, że domy parterowe to dużo tańsze i co istotne bardziej popularne rozwiązanie. Warto też zauważyć, że w przypadku domów parterowych, można zaadaptować poddasze, co daje nam dodatkową ilość miejsca.
Dom parterowy - jak urządzić? Urządzając dom parterowy musimy wziąć pod uwagę funkcjonalność i to jeszcze na etapie projektowania. Warto już wtedy kreślić nie są układ pomieszczeń, ale elementy wyposażenia wnętrz, aby potem zrealizowanie naszego planu w ogóle było możliwe. Wiadomo, bowiem, że w przypadku domów parterowych, każdy źle wykorzystany metr to duże starty na funkcjonalności pomieszczeń.