Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom modułowy: gotowy w dwa tygodnie

Małgorzata Krośnicka

Passion House M1 to prefabrykowany dom, zaprojektowany przez estońską pracownię Architects 11. Można się do niego wprowadzić zaraz po zakończeniu montażu - ma gotowe instalacje, urządzoną kuchnię i łazienkę.

Domy z serii M montowane są na działce maksymalnie w dwa tygodnie.
Domy z serii M montowane są na działce maksymalnie w dwa tygodnie
Fot. PASSION SMART DESIGN HOUSES

Prefabrykowany House M1 to jeden z budynków z serii domów modułowych w standardzie all inclusive. Takie domy powstają jako w pełni wyposażone budynki, do których można wprowadzić się zaraz po zakończeniu montażu - są w nich nie tylko niezbędne instalacje i urządzenia, ale również meble.

Dom prefabrykowany all inclusive: konstrukcja i instalacje

Większość konstrukcji tego modułowego domu wykonana jest z drewna - rama z klejonego warstwowo, a ściany z laminowanych paneli drewnianych. Domy zaprojektowano stosownie do skandynawskiego klimatu i do skandynawskich wymagań. Stąd staranna izolacja cieplna (wykorzystano wełnę mineralną) i zastosowane nowoczesne technologie.

Do ogrzewania projektanci wykorzystali w pełni zautomatyzowaną pompę ciepła wspomaganą przez elektryczne ogrzewanie podłogowe (betonowa płyta akumulacyjna). Jest też wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, która wraz z automatycznie sterowanymi osłonami okiennymi zastępuje klimatyzację.

Jak na produkty z segmentu premium przystało, domy wyposażone są w inteligentną automatykę, zarządzającą pracą ogrzewania i wentylacji, oświetlenia, przesłon okiennych, systemu alarmowego, a także oświetlenia. Kontrolują też poziom CO2 i wilgotność powietrza.

Seria M to dziewięć modeli o powierzchni od 51 do 223 m2. Czas produkcji to od dwóch do czterech miesięcy, montaż zajmuje do dwóch tygodni. Koszt budynku waha się od 1500 do 3000 euro/m2.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom modułowy: gotowy w dwa tygodnie