Kupujemy grzejnik - warto wiedzieć, że...
Rabaty - zależą przede wszystkim od liczby i wartości zamawianych grzejników. Im większe zamówienie (np. powyżej 10 grzejników lub powyżej 3000 zł), tym łatwiej wynegocjować ze sprzedawcą rabat lub dowóz w cenie zamówienia. Transport grzejników kupowanych razem z kotłem u jednego sprzedawcy jest zwykle bezpłatny, a dodatkowo kupujący często dostaje rabat.
Transport - opłata za transport zależy od liczby i rozmiarów kupowanych grzejników oraz odległości. Patrz też: RABATY.
Osprzęt potrzebny do zamontowania grzejnika i do regulacji to różne elementy do jego zawieszania, a także korki zaślepiające, odpowietrzniki, zawory odcinające oraz zawory termostatyczne. Niektóre z tych elementów sprzedawane są w komplecie z grzejnikiem, inne trzeba dokupić. Niektórzy producenci grzejników oferują własny osprzęt dopasowany do określonych grzejników, inni dopuszczają stosowanie osprzętu innych producentów. Kiedy wybiera się elementy osprzętu, warto poprosić o pomoc sprzedawcę lub instalatora.
Montaż - należy zlecić instalatorowi. Po zamontowaniu grzejników musi on również przeprowadzić próbę szczelności instalacji. Ponieważ instalację grzewczą zakłada się przed wykończeniem ścian, na czas malowania lub wykańczania ścian grzejniki można zdjąć po zakręceniu zaworów odcinających. Powtórne ich założenie również najlepiej powierzyć instalatorowi.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Różne grzejniki w jednej instalacji
Rodzaje grzejników - płyta, żeberko czy rurka?
Wymiana grzejników - Loża Ekspertów
Jak wybierać grzejniki pokojowe i łazienkowe?
Pompa ciepła – wybór najlepszej oferty
Jakie źródło ogrzewania wybrać, gdy myślimy o naszym budżecie i zdrowiu?
Pompa ciepła – ekologiczne i efektywne źródło ciepła
Piec kaflowy w nowym domu? Pomysły na nowoczesne piece kaflowe