Różne grzejniki w jednej instalacji
Nic w tym dziwnego, że w jednej instalacji grzewczej znajdują się różne grzejniki. Jedne bowiem lepiej sprawdzają się w salonie, drugie - w korytarzu, a jeszcze inne - w łazience.
Zwykle grzejniki zawiesza się pod oknami - wtedy pracują bowiem najefektywniej. Jeśli jest to niemożliwe, umieszcza się je na ścianie wewnętrznej (ale wtedy muszą mieć większą moc). Tam, gdzie okna sięgają podłogi, najlepiej sprawdzą się konwektorowe grzejniki kanałowe, tworzące kurtynę ciepłego powietrza, która eliminuje roszenie szyb.
Sypialnie
Często zdarza się tak, że jedynym miejscem do zawieszenia grzejnika w sypialni na poddaszu jest skośna ściana. Można wówczas bez problemu zamówić model o odpowiedniej mocy, dopasowany do miejsca montażu kształtem i wymiarami. Na taki nietypowy grzejnik trzeba będzie jednak dłużej poczekać i niestety będzie on droższy niż standardowy.
Kuchnia i korytarz
W pomieszczeniach tych stosuje się albo różnego rodzaju tradycyjne grzejniki ścienne (żeliwne, aluminiowe, stalowe), albo dekoracyjne. Te ostatnie, oprócz funkcji grzejnej i ozdobnej, mogą spełniać również zadania użytkowe. Są wtedy wyposażone w półkę, wieszaki, lustro, a nawet elementy oświetleniowe.
Łazienka
Duża wilgotność powietrza, szczególnie po kąpieli w wannie lub pod prysznicem, powoduje, że instaluje się tu grzejniki przystosowane do tego typu warunków. Są to najczęściej drabinki lub modele dekoracyjne z haczykami, półkami lub lustrem. Chętnie montuje się je w narożach lub ustawia jako ażurową ściankę.
Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail: Zobacz przykład
>- Więcej o:
Rodzaje grzejników - płyta, żeberko czy rurka?
Podłączenie grzejnika łazienkowego do instalacji grzewczej
Dobre i złe podłączenia grzejników
Jaka instalacja, taki grzejnik
Jaki grzejnik dobrać do łazienki?
Piecokominki - współczesne piece centralnego ogrzewania na biomasę drzewną
Jak piecokominek akumulacyjny współpracuje z innymi urządzeniami grzewczymi?
Jak kupić ekogroszek z kopalni? Podpowiadamy!