Ocieplanie dachu: wełna mineralna kontra pianka PUR

17.08.2015 16:45
Wełna kontra pianka

Wełna kontra pianka (Fot. Tomasz Ciosek / Pracownia Synergii, pracowniasynergii.pl)

Najpopularniejsza do izolacji termicznej dachu jest wełna mineralna. Coraz częściej jednak pojawiają się pytania o piankę PUR nanoszoną natryskowo. Sprawdźmy więc, czym różnią się te dwa materiały, jaka powinna być grubość wykonanego z nich ocieplenia i ile to kosztuje.
Wróć do artykułu

budowa na wideo

Komentarze (58)
Ocieplanie dachu: wełna mineralna kontra pianka PUR
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Darek M.

  0

  a gdzie znaleźć tą piankę o parametracj 0,035? Bo ja dostałem oferty na 0,037 w górę.

 • Owijek Owijek

  Oceniono 2 razy 0

  Bauder ma dobre izolacje termiczne na krokwiach, myślę, że w ogole aktualnie najlepsze. Stosują poliuretan wg mnie najlepszy, u mnie w domu zajmowali się calym dachem i izolacją, wyszło bardzo dobrze, wrecz idealnie bym powiedzial bo juz kilka lat i nie musze w ogole tam zagladac ani nic robic, cicho, ciepło, wichury przetrwało wiec chyba jest dobrze

 • anka chanek

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrą technologia do izolacji jest moim zdaniem mata termoizolacyjna, która odbija po prostu promieniowanie ciepła. Ta co mamy u siebie w domu to jest Alufox -alufox.pl. Cienka, łatwa i wygodna w montażu, nie jest podatna na powstawanie pleśni i jest wolna od różnych rakotwórczych substancji.

 • jacyga87

  0

  Ja na początku zastanawiałem się nad wełna mineralną ale w końcu stanęło na wełnie drzewnej. Mają ogólnie podobne właściwości ale drzewna pochłania dużo więcej pary wodnej i nie traci przy tym swoich właściwości i objętości. Do tego jest też bardzo dobra dla alergików którymi są moja żona i syn. Grunt żeby była ze sprawdzonego producenta i dobrze położona. U mnie zajmowało się tym GD Dąbrowski z Łomianek i jest porządnie.

 • Oceniono 6 razy 0

  Nasza Firma Termo System (www.izolacjadomu.com) ma już 49 zł/m kwadratowy piany poliuretanowej o grubości 20cm

 • dohoxosi

  Oceniono 1 raz -1

  Wiele można znaleźć informacji w internecie na temat piany, każdy przedstawia plusy i minusy. Ja widzę same plusy. Zrobiłem pianę już w tamtym roku i efekty są świetne. Żadnych grzybów, o których piszą niektórzy. Ja polecam zdecydowanie, mnie robiła firma Ekopur System, firmę również polecam !

 • bielszczanin80ten

  Oceniono 1 raz -1

  A i w Poczbud - Termoizolacje Natryskowe Bielsko-Biała za Ocieplenie poddasza przy 15 cm pianki płaciliśmy Jak dobrze pamiętam 35 zł brutto

 • Łukasz Kruszyna

  Oceniono 1 raz -1

  Do izolacji różnego typu to polecam ekipę Termil. Mają doświadczenie i pracują na nowoczesnych oryginalnych produktach. Pianę pur mi robili i efekt jest rewelacyjnych. Żadnych mostków cieplnych, idealny komfort termiczny zimą, a latem rzeczywiście na poddaszu się tak nie nagrzewa jak wcześniej.

 • Konrad Bęcowski

  Oceniono 1 raz -1

  Zgadzam się z innymi komentarzami, pianka jest skuteczniejsza, u nas się to sprawdziło. Dodatkowo jest lżejsza niż wełna i nie skuszą się na nią gryzonie plus stanowi świetną przegrodę akustyczną. Nam tak ocieplał natryskowo wrocławski Technopur. Aha, i metoda jest także szybka, kolejny plus. Jak dla mnie w sumie same plusy, wełna odchodzi w zapomnienie.

 • ????????? ???

  Oceniono 1 raz -1

  Ktoś napisał, że pianka nie przepuszcza pary wodnej, ale z tego co się orientuję to między wełnę a regips daje się folię paroizolacyjną która z założenia ma nie przepuszczać wilgoci/pary wodnej czyli powstaje taka sama plastikowa puszka jak przy ociepleniu pianką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX