Panele ścienne 3D

Panele ścienne 3D szybko stały się sposobem na nowoczesną aranżację. Ekologiczne i oryginalne, są ciekawą opcją dla tych, którym znudziło się tapetowanie i malowanie ścian.

Wykończenie ściany za pomocą gotowych paneli ściennych 3D pozwala stworzyć niebanalną aranżację całego pomieszczenia. Dzięki temu, że nadają się do montowania w dowolnych kombinacjach i występują w wielu wzorach, łatwo dopasować je do wystroju wnętrz. A możliwości ich zastosowania jest wiele. Można położyć je na całej jednej ścianie lub na jej fragmencie, udekorować wyspę kuchenną, ściankę działową pomiędzy salonem i kuchnią, zaakcentować ścianę, gdzie znajduje się telewizor lub kominek. Można użyć paneli kolorowych – wówczas powstanie energetyczna dekoracja ściany – lub jednobarwnych, które wprowadzą do wnętrza harmonię. Jest też możliwość samodzielnego pomalowania paneli – wtedy wzór zależy tylko od naszej fantazji.
We wnętrzu, w którym znajdują się panele 3D, zwłaszcza jednobarwne, warto zadbać o dobre oświetlenie punktowe, które właściwie rozmieszczone pozwoli wydobyć ich przestrzenną formę. Gra świateł i cieni spotęguje dodatkowo wrażenie trójwymiarowości.

Ściany dekoracyjne: co zamiast farby i płytek [WIDEO]

Co to jest panel 3D?

Trójwymiarowe panele ścienne to zazwyczaj lekkie, cienkie płyty, które można podzielić na dwa typy: wykonane na bazie gipsu wzmocnionego włóknem szklanym i wykonane ze sprasowanych naturalnych włókien palmowo-kokosowych. Oferowane są też panele z PVC o wykończeniu błyszczącym lub matowym.

Panele gipsowe są przyjazne dla środowiska, odporne na uszkodzenia, nietoksyczne, niepalne i nie zawierają lotnych związków mineralnych. Palmowo-kokosowe charakteryzują się paroprzepuszczalnością, są ekologiczne, trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Panele są łatwe w montażu, można je jednak stosować tylko wewnątrz pomieszczeń, koniecznie na równych, gładkich i suchych powierzchniach. Nie nadają się do wnętrz o wysokiej wilgotności, np. łazienek. Jeśli chcemy położyć panele na ścianach dłuższych niż 10 m i o powierzchni większej niż 35 m², zalecane jest zastosowanie odpowiedniej dylatacji.

Kolory i wzory

Panele 3D są dostępne w wielu kolorach. Możemy wybierać spośród modeli białych, szarych, czarnych, a więc klasycznych i uniwersalnych, oraz tych w intensywnych barwach, np. czerwieni, zieleni, fioletu, które idealnie będą pasować do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu.

Cechą wspólną paneli 3D jest wypukły motyw dekoracyjny – w kształcie kół, kwadratów, okręgów, fal. Wzór przechodzi z jednej płytki na drugą, co umożliwia dekorację ścian w pionie i w poziomie. W rezultacie otrzymujemy spójną trójwymiarową taflę, która może całkowicie zmienić wystrój naszego wnętrza.

Panel może mieć kształt małego kwadratu (np. 30 x 30 cm, 50 x 50 cm) lub większego prostokąta (np. 62 x 80 cm, 80 x 100 cm, 122 x 244 cm). Po naklejeniu na ścianę, sufit lub inną równą powierzchnię, np. drewnianą, z płyty MDF lub z karton-gipsu, panel można malować na dowolny kolor. Używając bieli i jasnych odcieni, osiągniemy delikatny efekt, a sięgając po farby metaliczne lub strukturalne – bardziej wyrazisty. Dlatego panel to element, który można dopasować do niemal każdego wnętrza, na przykład do salonu w stylu rustykalnym odpowiednie będą panele ze wzorem cegły lub kamieni, a do sypialni – z motywem morskiej fali.

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o budowie, remoncie i wykańczaniu wnętrz w Twojej poczcie e-mail.

Więcej o:
Komentarze (4)
Panele ścienne 3D
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Oczywiście, że to świetna dekoracja każdej ściany! Panele 3 w pełnej ofercie wzorów yourdecor.pl/panele-3d/ Zapraszamy serdecznie.

 • 0

  Wewnętrzne listwy ścienne ze styropianu kupowałem ostatnio od Perfect Styr i sobie chwalę – i produkt i samą obsługę. Pełną ofertę firmy można na ich stronie przejrzeć – perfectstyr.com.pl. Produkują dużo sztukaterii i tej zewnętrznej i wewnętrznej, mają też bardzo ciekawe panele ścienne 3d gipsowe i myślę, że to będzie następna rzecz jaką u nich zamówię

 • 0

  Bzdura. Ja zakupiłem panele ścienne 3D firmy Dunes model Wave w sklepie yourdecor.pl i nie ma żadnego problemu z kurzem. Tzn jest taki jak wszędzie. Gdy się kurzy to się sprząta :) Jak nie chce się mieć problemów to trzeba pomalować jasnym kolorem i najlepiej w połysku,

 • fafarafafafa

  Oceniono 2 razy 0

  A utrzymaj to potem w czystości. Przecież to jest nieustające odkurzanie. Inaczej będzie wyglądać po prostu syfiaście.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX