Metamorfoza małej łazienki z lat 70.

Łazienka przed metamorfozą i po niej

Łazienka przed metamorfozą i po niej (Marta Chrzan)

Jak odnowić małą łazienkę tak, aby była jednocześnie funkcjonalna i stylowa? Zobaczcie metamorfozę małej łazienki z lat 70., w której udało się połączyć te elementy.

Wielu z nas mieszka w domach rodem z PRL-u, dlatego doskonale wiemy, jak wiele trudności sprawia ich remont. W prezentowanym mieszkaniu z lat 70. mieszka młoda rodzina z małymi dziećmi. Małżeństwo etapami remontuje swój dom. Sami poszukują inspiracji i rozwiązań bez pomocy architektów i dekoratorów. Właścicielka Marta Chrzan jest założycielką firmy Little Dreams, która specjalizuje się w produkowaniu stylowych poszewek na poduszki w najmodniejszych wzorach. Teraz możemy zobaczyć, jak ta kobieta z pasją do aranżacji wnętrz, odnowiła swoją łazienkę.

Mała łazienka duży kłopot

Łazienka mająca zaledwie 5,4 m kw., w nieremontowanym od lat domu, zdecydowanie potrzebowała odświeżenia. Od nowości stała w niej wanna. Teraz zamiast niej wybrano kabinę prysznicową z głębokim brodzikiem. Przed remontem problemem było ustawienie toalety. Stała ona między umywalką a wanną, przez co łazienka wydawała się jeszcze mniejsza niż w rzeczywistości. Dzięki wymianie wanny na kabinę prysznicową i przeniesieniu toalety, we wnętrzu znalazło się miejsce na nowe elementy. Obok umywalki ustawiono dodatkową półkę oraz kosz na brudne ubrania.

Właścicielom zależało na tym, żeby nowe wnętrze było jasne i praktyczne. W łazience nie ma okna, dlatego wybrano białe płytki. Dzięki nim pomieszczenie nie przytłacza i jest bardzo stylowe. Klasyczna biel została przełamana kilkoma dodatkowymi elementami. Ciepła dodają płytki imitujące drewno. Wyłożono nimi podłogę oraz zabudowę toalety. Pojawiają się tez kolorystyczne akcenty ożywiające całość, jak turkusowe szafki.

Kto powiedział, że w łazience nie ma miejsca na dodatki? Najlepszym miejscem na umieszczenie ich w takim pomieszczeniu jest półka nad toaletą. Właściciele ustawili na niej humorystyczny obrazek, zegarek i dekoracyjne dynie.

Komentarze (6)
Metamorfoza małej łazienki z lat 70.
Zaloguj się
 • aria-pura

  Oceniono 23 razy 23

  W żadnej, absolutnie w żadnej cudownie odmienionej łazience prezentowanej w tym portalu nie ma pralki ani suszarki do upranych rzeczy. Rozumiem, że mieszkańcy tych pałacyków brudne ciuchy, ręczniki i bieliznę pościelową wyrzucają i kupują nowe. Jak przystało na elyte.

 • piotr_milke

  Oceniono 10 razy 10

  Jaki jest cel wysyłania do redakcji i publikowania przez redakcję takich zdjęć? Gazetka Castorama/OBI/Lery strona 34. Ani nie ma się czym chwalić ani czego chwalić. A to podobno serwis Ładny Dom.

 • krystin9

  Oceniono 9 razy 5

  Nikt mi nie wmówi, że po zamianie wanny na kabinę łazienka stanie się większa. Wręcz przeciwnie, przypomina kabinę windy.

 • annbot

  Oceniono 3 razy 3

  Pieniądz czyni cuda ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX