Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza wąskiej kuchni

projekt i zdjęcia: Autorska Pracownia Architektoniczna Krystian Patyna, patynaprojekt.com

Wąska kuchnia w domu jednorodzinnym pamiętała czasy PRL-u. Niepraktyczne meble wymieniono i zreorganizowano całe wnętrze. Teraz gotowanie tu to przyjemność.

Powierzchnia kuchni: 8 m kw.

Mieszkańcy: zapracowane małżeństwo z dwójką małych dzieci

Lokalizacja: Kostrzyn Wielkopolski

Kuchnia w domu jednorodzinnym była w zasadzie nie zmieniana od czasów PRL-u. Właściciele postanowili ją w końcu wyremontować i unowocześnić. Układ kuchni był rozczłonkowany: w narożniku za lodówką znajdowały się drzwi do spiżarni. Właściciele chwilę się wahali czy zostawić spiżarnie, czy powiększyć o ponad metr kuchnię. W końcu spiżarnia została, ale w innym miejscu umieszczono drzwi.
Przy drzwiach na lata zadomowił się piec grzewczy i plątanina rur. Dodatkowo pomieszczenie było dość ciemne. Kuchnię należało zreorganizować w zasadzie od nowa.

Wprowadzono jednolitą zabudowę kuchenną na jednej ze ścian. Szafki kuchenne poprowadzono pod sam sufit, dzięki czemu znalazło się dość miejsca na wszystkie niezbędne sprzęty kuchenne. Jasne fronty skontrastowano z ciemnymi blatami. Kolorystyka wnętrza jest jednolita, utrzymana w ciepłych, miodowych odcieniach. Teraz gotowanie w kuchni jest łatwe i przyjemne. Nowoczesne wyposażenie zdecydowanie ułatwia zadane.

Projekt: Autorska Pracownia Architektoniczna Krystian Patyna, patynaprojekt.com

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza wąskiej kuchni