Ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę! Szybko i tanio [ZRÓB TO SAM]

Ozdoby świąteczne nie muszą kosztować fortuny. Z tanich, dostępnych powszechnie produktów możesz szybko i łatwo wykonać dekoracje bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe, które zachwycą rodzinę i twoich gości. Zrób to sam i zobacz jakie to proste!
1 Dekoracje z butelek po winie Dekoracje z butelek po winie Fot. picphotos.net

Ozdoby świąteczne: świecące butelki

Ozdoby świąteczne często są bardzo drogie, mimo że w naszych domach zaledwie przez kilka tygodni. Te projekty pomogą pomogą wam sporo zaoszczędzić i stworzyć niepowtarzalne dekoracje na święta Bożego Narodzenia.

Lampion świąteczny

Z pustych butelek po winie można wykonać efektowne lampiony. Potrzebne są do tego tylko lampki choinkowe, które ciasno upychamy do wnętrza butelki. Jeżeli nie chcemy, aby kabel w widoczny sposób wychodził przez szyjkę butelki, należy tuż przy denku wywiercić otwór. Lampiony ładnie się prezentują w większej grupie, np. na parapecie lub na komodzie.

Przeczytaj także: Co można zrobić z butelek po winie? 12 świetnych pomysłów

Materiały do wykonanai lampionówFot. mat. producenta

2 Świąteczne gwiazdki ze spinaczy Świąteczne gwiazdki ze spinaczy Fot. Bosch

Ozdoby świąteczne: gwiazdki ze spinaczy na choinkę

Na choince zamiast tradycyjnych bombek można zawiesić inne ozdoby bożonarodzeniowe.

Zamiast bombek

Dysponując zwykłymi, drewnianymi spinaczami, możemy stworzyć stylowe gwiazdki świąteczne, które będę się pięknie prezentować na choince. Do ich wykonania należy usunąć ze spinaczy sprężynki i skleić je prostymi bokami. Tak utrwalone spinacze układamy na planie gwiazdy ośmioramiennej i kleimy razem do siebie. Na koniec doklejamy sznurek i gotową gwiazdkę możemy powiesić w oknie, na choince, lub dołączyć do stroika świątecznego.

Wykonanie gwiazdek ze spinaczy

Fot. Bosch

3 Wieniec gwiazdkowy Wieniec gwiazdkowy Fot. Dremel

Ozdoby świąteczne: wianek bożonarodzeniowy

Jedną z najpopularniejszych dekoracji świątecznych jest wianek bożonarodzeniowy. Wiesza się go na drzwi bądź jako ozdobę ścienną. Sposobów ja jego wykonanie jest wiele. My proponujemy wianek w wersji naturalnej.

Wianek bożonarodzeniowy na drzwi

Wianek bożonarodzeniowy do powieszenia na drzwiach wejściowych, bądź wewnątrz na ścianie, można przy użyciu odpowiednich narzędzi wykonać z gałązek. Zebrane w ogrodzie gałązki przed uformowaniem należy pomalować na biało farbą w aerozolu. Następnie formujemy wieniec, całość owijając cienkim drutem. Do gałązek, w równych odstępach przyklejamy małe czerwone bombki. Na koniec możemy w środku okręgu doczepić czerwoną gwiazdkę wykonaną z drewna lub kartonu. Tak wykonany wieniec jest już gotowy do powieszenia.

Przeczytaj także: Wianki na drzwi. Świąteczne ozdoby i dekoracje na Boże Narodzenie

Świąteczny wieniec

Fot. Dremel

SPRAWDŹ TEŻ:

4 Papierowe gwiazdy 3D Papierowe gwiazdy 3D Anna Oporska

Ozdoby świąteczne: papierowe gwiazdy 3D

Popularna gwiazda betlejemska z papieru może ozdobić okno i choinkę.W wydaniu trójwymiarowym prezentuje się wyjątkowo efektownie. Będzie stanowić piękną dekorację świąteczną.

Papierowa gwiazda betlejemska

Do wykonania gwiazdy betlejemskiej potrzebny jest nieco grubszy papier, nożyczki, przezroczysta taśma klejąca i zszywacz do papieru. Kwadratową kartkę składamy po przekątnej na pół. Powstały trójkąt ponownie składamy na pół. Kartkę nacinamy w czterech miejscach tak, jak zaznaczono na pierwszym zdjęciu.

Gwiazda betlejemskabetsypetsy.blogspot.com

Ponacinaną kartkę rozkładamy. Taśmą klejącą sklejamy środkowe rogi. Następnie odwracamy kartkę na drugą stronę i sklejamy dwa kolejne rogi. Ponownie odwracamy i powtarzamy czynność. Tak powstaje pierwsze z sześciu potrzebnych ramion.

Gwiazda betlejemskabetsypetsy.blogspot.com

Pierwsze trzy ramiona łączymy ze sobą za pomocą zszywacza. W ten sam sposób łączymy kolejne trzy i zszywamy obie części. Na koniec zszywamy środkowe partie ramion.

Gwiazda betlejemskaFot. betsypetsy.blogspot.com

5 Ozdoby choinkowe z szyszek. Jak je zrobić zobacz <p><a href=TUTAJ >>

" title="Ozdoby choinkowe z szyszek. Jak je zrobić zobacz

TUTAJ >>

" /> Ozdoby choinkowe z szyszek. Jak je zrobić zobacz

TUTAJ >>

Fot. Flicker

Ozdoby świąteczne: bombki z szyszek

Choinkę można przystroić wieloma ozdobami bożonarodzeniowymi. Choć przywykliśmy do bombek, ozdoby wykonane własnoręcznie będą zdecydowanie ciekawsze.

Ozdoba na choinkę

Aby wykonać oryginalną ozdobę choinkową, wystarczą: szyszki, biały filc, klej oraz drewniane kulki, które możemy z powodzeniem zastąpić masą solną. Te ostatnie kleimy do podstawy szyszki. Z kolei na kulkę, która jest głową, naklejamy stożek wykonany z filcu. W ten sposób powstaje szyszkowy Mikołaj, któremu możemy jeszcze dodać brodę, szalik, bądź inne drobne elementy. Po doczepieniu wstążeczki otrzymujemy gotową do zawieszenia ozdobę.

Przeczytaj także: Oryginalne ozdoby choinkowe. Nie tylko bombki

Przedmioty do wykonania ozdoby na choinkę

mat. producenta

6 Świąteczne gwiazdki z papieru Świąteczne gwiazdki z papieru Anna Oporska

Ozdoby świąteczne: papierowe gwiazdki

Gwiazda betlejemska to nie jedyna gwiazda jaką można wykonać z papieru. Te, które prezentujemy tutaj są jeszcze prostsze do wykonania.

Gwiazdki z papieru

Są niezwykle proste w wykonaniu, tanie i efektowne - papierowe gwiazdki. Do ich stworzenia potrzebne są tylko kwadratowe arkusze papieru i nożyczki. Kartki należy złożyć wedle pokazanego na obrazku schematu, a następnie w odpowiednich miejscach wykonać nacięcia. W ten banalny sposób powstają gwiazdki i śnieżynki, którymi możemy udekorować nasze okna, a po dodaniu wstążki, także choinki.

Przy tworzeniu gwiazdek można śmiało eksperymentować i tworzyć zupełnie nowe, oryginalne wzory. Do tego obok białego papieru można sięgnąć po kolorowy, aby ożywić naszą świąteczną aranżację.

Przeczytaj także: Jak zrobić gwiazdki z papieru? 5 pomysłów dla każdego

Wyciananie gwiazdek z papieru.

Gwiazdki z papieru. Szablony.

Fot. Anna Oporska

7 Bombki ze sznurka Bombki ze sznurka Fot. Rafał Lipski Stylizacja: Dominika Miłobędzka

Ozdoby świąteczne: ażurowe bombki

Bombki na choinkę nie muszą być wykonane ze szkła bądź plastiku. Do stworzenia tych potrzebny jest tylko sznurek i klej.

Oryginalne bombki

Do zrobienia delikatnych, ażurowych bombek są potrzebne: białe nici, klej Wikol, baloniki i oliwka kosmetyczna. Nici bądź sznurek należy zanurzyć w kleju (jeśli jest zbyt gęsty trzeba go rozcieńczyć).

Materiały do wykonania ażurowych bombekFot. mat. producenta

Następnie nadmuchujemy balonik i smarujemy go oliwką. Balon owijamy sznurkiem nasączonym klejem i odwieszamy do całkowitego wyschnięcia. Po tym delikatnie przebijamy balonik i wyciągamy go między sznurkami. Jeśli bombka się przy tym zdeformuje, naprawiamy ją naginając odpowiednio metalowym narzędziem. Tak otrzymujemy lekką, ażurową ozdobę bożonarodzeniową.

Ażurowe bombkiFot. Rafał Lipski Stylizacja: Dominika Miłobędzka

8 Ozdoba choinkowa z filcu Ozdoba choinkowa z filcu Fot. Etsy.com

Ozdoby świąteczne: filcowe zawieszki na choinkę

Kolejna ozdoba bożonarodzeniowa do powieszenia na choinkę. Ta ucieszy w szczególności najmłodszych.

Zawieszki na choinkę

Do wykonania filcowych ozdób choinkowych potrzebne są arkusze kolorowego filcu, wata, nożyczki, nici, ozdobne guziki, wstążka i ewentualnie koraliki. Z brązowego filcu wycinamy dwa takiej samej wielkości piernikowe ludziki. Składamy je razem i zaczynamy zszywać nicią o tym samym kolorze co filc. Gdy dojdziemy do połowy, do środka wkładamy odrobinę waty, aby ludzik nabrał objętości. Po zakończeniu kontrastową nitką obszywamy nóżki i rączki. Wyszywamy uśmiech i przyszywamy dwa-trzy guziki na brzuszku. Na szyi zawiązujemy czerwoną kokardkę, a na koniec doklejamy dwa brązowe koraliki jako oczy. Piernikowy ludzik jest już gotowy do powieszenia na choince, może także stać się elementem stroika bożonarodzeniowego.

Przeczytaj także: Tradycyjne ozdoby świąteczne z manufaktury w Bolesławcu

Materiały do wykonania filcwych ozdóbFot. mat. producenta

9 Mini choinki z szyszek Mini choinki z szyszek Fot. wonderfuldiy.com / artillo.pl

Ozdoby świąteczne: minichoinki z szyszek

Nie wszyscy decydują się na żywą choinkę w swoim domu. Namiastka prawdziwej choinki może być ta wykonana z szyszki.

Nietypowa choinka

Szyszkowe choinki mogą posłużyć jako dekoracja stołu. Do ich zrobienia potrzebna jest szyszka, miniaturowa doniczka lub inne niewielkie naczynie, klej, farba i opcjonalne ozdoby, jak koraliki, gwiazdki. Szyszkę malujemy całą lub tylko końcówki na kolor zielony. Po wyschnięciu wklejamy w doniczkę i ozdabiamy powstałą choinkę koralikami, całość wieńcząc gwiazdką.

Przeczyta także: Choinka alternatywna [NASZE PROPOZYCJE]

materiały do wykonania mini choinekFot. Anna Oporska, mat. producenta

SPRAWDŹ TEŻ:

10 Wieniec z masy solnej Wieniec z masy solnej Fot. Georgiapdesigns.com

Ozdoby świąteczne: wianek z masy solnej

Kolejny pomysł na wianek bożonarodzeniowy. Ten jednak jest dość ciężki, bo wykonany z masy solnej. Można go więc nie tylko powiesić na drzwiach, ale też położyć na stole jako stroik świąteczny.

Wianek bożonarodzeniowy z masy solnej

Efektowny wianek na drzwi bądź stroik na stół można z łatwością wykonać z masy solnej. Z wcześniej przygotowanej masy z mąki, wody i soli wycinamy za pomocą foremki liście ostrokrzewu. Następnie kleimy je do drewnianego okręgu, lub wykonanego z innego nieodkształcającego się materiału. Należy pokryć całą podstawę, tak aby nie było jej widać. Na koniec doklejamy czerwone kulki także wykonane z masy solnej. Listki delikatnie malujemy mocno rozcieńczoną farbą, a na koniec lekko posypujemy brokatem.

Materiały do wykonania wieńca Fot. mat. producenta

Skomentuj:
Ozdoby świąteczne na ostatnią chwilę! Szybko i tanio [ZRÓB TO SAM]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX