Składanie serwetek papierowych i materiałowych

red. KJT

Składanie serwetek w różne ciekawe kształty to doskonały pomysł na urozmaicenie i dekorację stołu. Zaskocz swoich gości i przygotuj z nami tę prostą dekorację. Zobacz, jak złożyć ciekawie serwetki - krok po kroku.

dekoracja świąteczna
Choinka z serwetki.
Fot. handimania

Składanie serwetek papierowych

Każdy lubi by stół pięknie wyglądał podczas posiłków. Powinien być nakryty ładnym obrusem, a porcelana ciekawie wyeksponowana... i oczywiście nie może zabraknąć serwetek. Jeśli postaramy się je ciekawie złożyć to staną się efektownym dopełnieniem całej naszej kompozycji. Składanie papierowych serwetek wcale nie jest trudne, więc zachęcamy do zabawy w ich składanie nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale przy każdej okazji wspólnych spotkań. Zaskocz swoich gości swoją kreatywnością.

Jak elegancko złożyć serwetkę?

Jak złożyć serwetkę w choinkę

Serwetka złożona w choinkę to prosty sposób na świąteczną stylizację stołu. Nie musisz kupować drogich, wyszukanych ozdób bożonarodzeniowych. Wystarczy zwykła serwetka w jednolitym kolorze, kilka prostych ruchów i twój stół nabierze świątecznego wyrazu. Zobacz jak krok po kroku złożyć serwetkę w kształt choinki. Takie złożenie serwetki jest prostsze niż ci się wydaje i zajmie Ci to tylko dwie minuty!

Potrzebne materiały:

Co jest potrzebne:
 
Dostawy / Składniki:
 
Tkanina 45/45 cm pielucha
mały łuk (opcjonalnie)
pin (opcjonalnie

- bawełniana lub lniana serwetka o wymiarach 45/45 cm

Opcjonalnie: kokardka, szpilka

Składanie serwetek papierowych wzory

Ile głów tyle pomysłów na składanie serwetek. Najbardziej popularne to: kieszonka, choinka, piramida, wachlarz, strzała, gwiazda betlejemska, sukienka, kimono, stożek, róża, kwiat, liście, serca, tulipany. Wymienione wzory  bardzo różnią się bardzo stopniem trudności wykonania i czasem jaki będziemy poświecić na ich złożenie. Warto więc, nim dojdziemy do wprawy, zacząć od najprostszych wzorów.

Jak złożyć serwetkę w kieszonkę?

Składanie serwetek przykłady

By Was zachęcić do samodzielnego składania serwetek wybraliśmy cztery przykłady, które absolutnie zaskoczą i zachwycą każdego gościa przy stole. Do dzieła!

Jak złożyć serwetkę w sukienkę?

Serwetki złożone w płomień, choinkę, koszulkę i sukienkę
Fot. Tudu, Youtube/niebieskistolik

Składanie serwetek na sztućce

Jeśli kiedykolwiek próbowaliście składać serwetki (papierowe lub materiałowe) to z pewnością pierwsza na myśl, która Wam przyszła wówczas do głowy to: sztuka Origami. I słuszne. Sztuka składania serwetek papierowych na sztućce wywodzi się właśnie z japońskiej tradycji składania papieru. Spełnia tę samą funkcję medytacyjną, a ponadto umożliwia stworzenie unikatowych dekoracji stołów.

Składanie serwetek wachlarz

Ten rodzaj składanie papierowych serwetek to jeden z najprostszych. Poniżej w trzech krokach pokarzemy jak szybko wykonać wachlarz z serwetek

Krok pierwszy - składamy serwetkę na pół i w 3/4 długości zwijamy w harmonijkę.

Krok pierwszy składania serwetki w wachlarz
Fot. Youtube, 1001dekoracji.pl

Krok drugi - w miejscu harmonijki, składamy serwetkę na pół i zwijamy w trójkąt

Serwetka wachlarz
Fot. Youtube/1001dekoracji.pl

Krok trzeci - umacniamy wszystkie złamania papieru, otwieramy wachlarz i stawiamy na talerzu.

Wachlarz z serwetki czerwonej
Fot. Youtube/1001inspiracji.pl

Skomentuj:

Składanie serwetek papierowych i materiałowych