Oświetlenie: lampy w kształcie kul

Atomic round: Białe kule powiązane ze sobą jak cząsteczki atomu za pomocą miedzianych łączników. Rozpięte nad stołem jadalnianym czy nad sofą wyglądają zjawiskowo. Przy takiej dekoracji nic więcej już właściwie nie potrzeba. Jak wszystkie lampy portugalskiej marki również i te w całości wykonywane są ręcznie. 38 570 zł, Delightfull,delightfull.eu/amandus.pl

Atomic round: Białe kule powiązane ze sobą jak cząsteczki atomu za pomocą miedzianych łączników. Rozpięte nad stołem jadalnianym czy nad sofą wyglądają zjawiskowo. Przy takiej dekoracji nic więcej już właściwie nie potrzeba. Jak wszystkie lampy portugalskiej marki również i te... (Fot. materiały prasowe)

Lampa w formie idealnej kuli zdecydowanie wygrywa wśród trendów oświetleniowych. Szklane krągłości najczęściej zestawiane są z patynowanym mosiądzem i lśniącym złotem. Powstają prawdziwe biżuteryjne błyskotki. Te najpiękniejsze wybraliśmy specjalnie dla was!

Kuliste formy podbijają świat designu. Najsilniej ten trend widać w oświetleniu, gdzie zaroiło się od lamp w formie kul. Kuliste lampy są zarówno wiszące, jak i stojące czy stołowe. Przejrzeliśmy najnowsze modele i wybraliśmy najciekawsze.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Na co zwrócić uwagę, wybierając oświetlenie? Radzi Monika Stecyk, Artemide Polska:
Od barwy światła zależy wygląd naszego domu, ale również nasze samopoczucie. Dlatego kupując lampę, należy nie tylko kierować się jej wyglądem, ale zastanowić się, gdzie będzie stała i jakie emituje światło. Barwę światła mierzy się w kelwinach (K). Są one dobierane pod kątem przeznaczenia pomieszczenia. Tam, gdzie pracujemy, sprawdzi się światło białe, najlepiej chłodne – sprzyja koncentracji, pobudza do działania. Ciepłe światło jest relaksujące, uspokaja, rozluźnia. Najlepiej nadaje się do sypialni. Ma temperaturę barwową 3300K, podczas gdy światło zimne ma powyżej 5300K. Przy wyborze oświetlenia ważny jest także wskaźnik oddawania barw czyli Ra. Decyduje on o tym, jakie kolory będą miały oświetlone przedmioty.
Im wyższa wartość Ra, tym lepiej oddawane są kolory.
W domowych warunkach wystarczy Ra na poziomie 80.

dom i wnętrze na wideo

Zobacz także
  • Meblościanka Hulon, Forte Elegancja i styl - nowoczesne meblościanki do salonu
  • Misa z serii naczyń z upcyklingu, zrobiona z poddanych wysokiej temperaturze denek butelek, proj. Adam Kruszyński Polski design: Szkło od polskich projektantów
  • W trzecim wymiarze Trend: Ściany z efektem 3D
Skomentuj:
Oświetlenie: lampy w kształcie kul
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX