Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Projekty ogrodów. Japoński ogród w kolorze szampana

Jolanta Zdanowska

Najpiękniejsze ogrody na wystawie Chelsea Flower Show 2011. Ogrody sponsorowane przez znanego producenta szampanów, firmę Laurent-Perrier, zawsze są wyjątkowe i otrzymują najwyższe wyróżnienia podczas Chelsea Flower Show.

25.05.2011 LONDYN CHELSEA FLOWER SHOW NA ZDJECIU OGROD POKAZOWY ALEJKA , SCIEZKA , OCZKO WODNE DLA CZASOPISMA FOT. ARKADIUSZ SCICHOCKI / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: OGROD
Aranżacje ogrodów. Chelsea Flower Show 2011. Altana z bambusa, głazy na żwirze i drzewka przypominające bonsai wskazują na japońskie inspiracje
Fot. Arkadiusz Ścichocki / AG
Nie inaczej było i w tym roku. W niezwykle wysmakowanym i eleganckim projekcie architekta Luciana Giubbilei można było dostrzec delikatne nawiązanie do ogrodów japońskich. Takie wrażenie robiły lekka altana z bambusa z obrotowymi ściankami, jasne żwirowe nawierzchnie i wielkie kamienie z wyrzeźbionymi wzorami. Okrągłe korony parocji perskiej w kontekście tej architektury przypominały nawet nieco formowane okazy bonsai. Warto zaznaczyć, że te drzewka bardzo ładnie się przebarwiają jesienią.

Ale mnie najbardziej w tym projekcie urzekła rabata kwiatowa utrzymana w tonacji lekkich brązów, różu i bordo. Ten niesamowity efekt kolorystyczny był ukłonem w stronę sponsora, ponieważ miał się odwoływać do barwy szampana Laurent-Perrier Cuvée Rosé. Tak czy inaczej projektant w zestawieniu roślin osiągnął prawdziwe mistrzostwo! Na dodatek rabata pięknie odbijała się w lustrze strumienia.

Zobacz ogród jak starożytne ruiny>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Zapisz się na NEWSLETTER. Co tydzień najnowsze wiadomości o ogrodach: encyklopedia roślin, porady ekspertów, zdjęcia pięknych ogrodów w Twojej poczcie e-mail:

    Więcej o:

Skomentuj:

Projekty ogrodów. Japoński ogród w kolorze szampana