Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Róża - odmiany polskie

red.

Warto znać polskie odmiany drzew i krzewów. Nasze szkółkarstwo ma już 200 lat, a hodowcy mogą się pochwalić doskonałymi osiągnięciami. To niezła zielona wizytówka w Europie.

Swoje osiągnięcia Polska zawdzięcza nie tylko inżynierom czy artystom, ale także dendrologom i ogrodnikom, którzy wciąż doskonalą hodowlę roślin. Są spadkobiercami dwustuletniej tradycji polskiego szkółkarstwa, wybitnymi fachowcami, którzy skutecznie konkurują z europejskimi potęgami ogrodniczymi. Pracują nad tym, by rośliny dobrze znosiły mrozy, opierały się chorobom i szkodnikom, miały ładny pokrój i barwy. Po prostu, żeby były piękne.

Co decyduje o tym, że jakaś odmiana wchodzi do zestawu naszych ulubionych? Zazwyczaj nie tylko uroda roślin. Wybory weryfikuje sama natura. Zbyt delikatne potrzebują ciągłej opieki. Selekcji dokonują też zimy, które w naszym kraju bywają ostre.

Renomowane gospodarstwa szkółkarskie mają często wieloletnią tradycję, a zamiłowanie do hodowli roślin dziedziczą kolejne pokolenia. Pierwsze polskie odmiany drzew i krzewów ozdobnych otrzymano już pod koniec XIX w. Wiele z nich odeszło w niepamięć, są takie, które nie zestarzały się ani trochę, i wciąż powstają nowe. Dziś prezentujemy kilka polskich odmian, które na pewno nie zawiodą. To zaledwie maleńki fragment dorobku naszych wspaniałych ogrodników.

Skomentuj:

Róża - odmiany polskie