Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ptaki na szybach szklarni i przeszkleń domu

PAWEŁ ĆWIERZYŃSKI:

Wybudowałem w ogrodzie niewielką szklarnię. Znajomy poradził mi, żebym na jej ścianach umieścił naklejki w kształcie drapieżnych ptaków. Czy to rzeczywiście konieczne? Piotr Kawalec

Rysunek ptaka drapieżnego na szybie odstrasza i chroni małe ptaki przed zderzeniem z szybą
Rysunek ptaka drapieżnego na szybie odstrasza i chroni małe ptaki przed zderzeniem z szybą
Fot. Materiały prasowe
Takie naklejki (tzw. BirdSystem Label) umieszcza się na przezroczystych ekranach akustycznych, które ograniczają emisję hałasu w sąsiedztwie ruchliwych tras. Przypominają one drapieżniki w locie (cena ok. 20 zł/szt.). Służą bezpieczeństwu ptaków, które w locie nie widzą tafli pleksi odbijającej słońce. W rezultacie dochodzi do zderzenia, zwierzęta doznają ciężkich obrażeń, a często giną. Widok sztucznych drapieżników stanowi sygnał dla lecącego ptaka, że powinien ominąć to miejsce. Podobne naklejki warto zastosować w ogrodzie na ścianach szklarni, a także wtedy, gdy na tarasie lub balkonie postawimy przezroczystą osłonę od wiatru. Zagrożeniem dla ptaków są duże okna w połaciach dachowych, także lustra ustawiane w ogrodzie, a mające na celu optyczne powiększenie przestrzeni. Na nich również powinna widnieć sylwetka orła lub sokoła. W celu ochrony ptaków można też naklejać folie imitujące płynącą wodę.

SYLWETKI DRAPIEŻNIKÓW naklejone na przezroczystych powierzchniach sygnalizują lecącym ptakom, że grozi im niebezpieczeństwo.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ptaki na szybach szklarni i przeszkleń domu