Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rzemiosło Małopolski

red.

Tradycyjne rzemiosło ludowe, niegdyś popularne w każdym regionie naszego kraju, dziś nierzadko bywa zagrożone. Na szczęście nie brak inicjatyw mających na celu ocalenie I spopularyzowanie tej sztuki.

Kto wie, może Na Szlaku Rzemiosła odkryjemy w sobie talent tkacki.
Kto wie, może Na Szlaku Rzemiosła odkryjemy w sobie talent tkacki.
Materiały prasowe
Jedną z nich jest wakacyjny cykl warsztatów, spotkań i imprez organizowany przez Fundację NADwyraz. W ramach tzw. Szlaku Rzemiosła Małopolski od czerwca do września będzie można nie tylko podejrzeć rzemieślników przy pracy, ale i samemu spróbować swoich sił w rękodziele - garncarstwie, tkactwie. Jest to także doskonała okazja do odkrycia nieznanych zakątków Małopolski, poznania ludzi z prawdziwą pasją i... może odnalezienie swojej własnej. Organizatorzy zaplanowali także pokazy kuchni regionalnej oraz mnóstwo innych atrakcji.

Harmonogram wydarzeń - Szlak Lato 2014

28-29 czerwca - inspiracje na wakacje, czyli wycieczki po Szlaku - jednodniówki z Krakowa po Rabce i okolicach

28-29 czerwca - pierwsze OTWARTE PRACOWNIE na Szlaku w Rabce i Sieniawie.

20 lipca - Festiwal ETNOmania w skansenie w Wygiełzowie - całodzienne warsztaty rzemiosła, pokaz mody, koncerty, etno instalacje, etno smaki, gry i zabawy, konkursy, targi rękodzieła i folkdizajnu, tańce ludowe - szczegóły: www.ETNOmania.pl;

Sierpień-wrzesień - Otwarte Pracownie na Szlaku - twórcy otworzą swoje pracownie i galerie. Będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić piękne, ręcznie robione przedmioty. Szczegóły już wkrótce!

Szlak można przemierzać samemu - samochodem, rowerem, pociągiem autobusem, albo wybrać się na zorganizowaną wycieczkę. Najbliższe odbędą się w weekend 28-29 czerwca, szczegóły i kontakt do biura na: www.szlakrzemiosla.pl

Skomentuj:

Rzemiosło Małopolski