Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Żywe Muzeum Lawendy - to może być Twoje miejsce.

red.

Prowansja, bliżej niż myślisz. W warmińskim Kawkowie na terenie Plantacji Lawendy powstanie Żywe Muzeum Lawendy

Lawendowe pole - Pierwsza plantacja
Lawendowe pole - Pierwsza plantacja lawendy
Fot. Lawendowe pole
Kilka lat temu Joanna Posoch porzuciła prace w biznesie, i wyjechała na Mazury, gdzie zajęła się uprawą lawendy.

Zainspirowana ideą żywego muzeum - ś.p. prof. Jacka Olędzkiego, który stworzył w Murzynowie koło Płocka pierwszą tego typu placówkę - postanowiła powołać Żywe Muzeum Lawendy. Żywe muzeum, to miejsce w którym historia dzieje się na naszych oczach. Muzeum Lawendy, powstanie na terenie pierwszej polskiej plantacji Lawendy, gdzie znajduje się także manufaktura zielarska.

W ramach Żywego Muzeum odbywać się będą warsztaty: uzyskiwania z roślin dobroczynnych substancji dzięki którym możemy stać się niezależni od produktów wytwarzanych masowo, dawnych technik rękodzielniczych, kulinarne czy bardzo modne ostatnio warsztaty zdrowego stylu życia.

Dla zwiedzających dostępne będą: lawendowy ogród botaniczny, ścieżka dydaktyczna, punkty widokowe, czy miejsce wyciszenia. Natomiast ze stałej wystawy nauczyć się będziemy mogli jak uprawiać i wykorzystywać lawendę. Udział w warsztatach będzie odpłatny.

A wszystko to dzięki 640 osobom, które zdecydowały się zainwestować od kilku złotych do nawet kilku tys. w projekt Żywego Muzeum Lawendy na polakpotrafi.pl - to pierwszy polski portal promujący idee crowdfundingu.

Polega ona na współfinansowaniu pomysłu poprzez zasilenie konta projektu wpłatami, przez osoby zainteresowane dana ideą. W zamian za wsparcie, osoba wpłacająca dostanie rekompesatę w produktach powstających na terenie Żywego Muzeum Lawendy    Więcej o:

Skomentuj:

Żywe Muzeum Lawendy - to może być Twoje miejsce.