Żywe Muzeum Lawendy - to może być Twoje miejsce.
Prowansja, bliżej niż myślisz. W warmińskim Kawkowie na terenie Plantacji Lawendy powstanie Żywe Muzeum Lawendy
Zainspirowana ideą żywego muzeum - ś.p. prof. Jacka Olędzkiego, który stworzył w Murzynowie koło Płocka pierwszą tego typu placówkę - postanowiła powołać Żywe Muzeum Lawendy. Żywe muzeum, to miejsce w którym historia dzieje się na naszych oczach. Muzeum Lawendy, powstanie na terenie pierwszej polskiej plantacji Lawendy, gdzie znajduje się także manufaktura zielarska.
W ramach Żywego Muzeum odbywać się będą warsztaty: uzyskiwania z roślin dobroczynnych substancji dzięki którym możemy stać się niezależni od produktów wytwarzanych masowo, dawnych technik rękodzielniczych, kulinarne czy bardzo modne ostatnio warsztaty zdrowego stylu życia.
Dla zwiedzających dostępne będą: lawendowy ogród botaniczny, ścieżka dydaktyczna, punkty widokowe, czy miejsce wyciszenia. Natomiast ze stałej wystawy nauczyć się będziemy mogli jak uprawiać i wykorzystywać lawendę. Udział w warsztatach będzie odpłatny.
A wszystko to dzięki 640 osobom, które zdecydowały się zainwestować od kilku złotych do nawet kilku tys. w projekt Żywego Muzeum Lawendy na polakpotrafi.pl - to pierwszy polski portal promujący idee crowdfundingu.
Polega ona na współfinansowaniu pomysłu poprzez zasilenie konta projektu wpłatami, przez osoby zainteresowane dana ideą. W zamian za wsparcie, osoba wpłacająca dostanie rekompesatę w produktach powstających na terenie Żywego Muzeum Lawendy
- Więcej o:
Rośliny z drukarki
Zielone ściany
Rośliny mają głos - Sensor Koubachi
BERGER Bau wybuduje nową palmiarnię w Ogrodzie Botanicznym WNB Uniwersytetu Wrocławskiego
Wystawa Agnieszki Brzeżańskiej "Ziółka, drzewka, y chróściki" w Muzeum Farmacji
Paszport roślinny – jak go uzyskać i dlaczego jest ważny?
Nadanie imion trzem nowym odmianom róż w Kutnie
Zapraszamy do Kutna na wyjątkowe zakupy róż ogrodowych!