Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Krzewy na stanowisko okresowo podtapiane

Odpowiada: Piotr Syga

Koło mojego domu znajduje się mały staw, przez to w okresach jesiennych i wiosennych kiedy pada dużo deszczu, oraz gdy występują ulewy mój ogródek jest podtapiany. Chciałabym posadzić kilka roślin (krzewów), które zniosą tego typu podłoże, ponieważ nie chciałabym niepotrzebnie wydawać pieniędzy na rośliny, które i tak by się nie utrzymały. Proszę o kilka nazw.

Z krzewów na stanowiska okresowo podtapiane nadają się następujące gatunki:

aronia , porzeczka czarna, dereń biały, dereń rozłogowy , wierzby, kalina koralowa ,, róża błyszcząca, bez czarny, powinna też sobie poradzić świdośliwa Lamarcka. Kalmie (mają zimozielone liście i ładnie kwitną) wytrzymują zalewanie lecz przy nadmiarze wilgoci w podłożu gorzej znoszą zimę.

Z pnączy można wybrać wiciokrzewy: przewiercień i pomorski, rdest Auberta, winobluszcz pięciolistkowy czy aktinidię ostrolistną.

Zanim Pani zabierze się za sadzenie proszę jeszcze sprawdzić glebę w ogródku -czy jest gliniasta, piaszczysta, żyzna- i dopasować do niej rośliny.

Jeśli masz jakiś kłopot ze swoim ogrodem i szukasz porady - zrób zdjęcie i przyślij opis do nas na adres: e-ogrody@agora.pl Postaramy się pomóc.

Skomentuj:

Krzewy na stanowisko okresowo podtapiane