Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jarzębina - letnie żółknięcie liści

Odpowiada: Piotr Syga

Na wiosnę moje jarzębiny mają piękne liście i kwitną obficie, jednak już w lecie liście skręcają się, żółkną i stopniowo usychają, także owoce usychają i odpadają. Z góry dziękuję za radę co robić.... Janina Szczechura

Czy te jarzębiny rosną od dawna na Pani posesji, czy są nowo nasadzone?

Jarząb pospolity jest z reguły bardzo odpornym gatunkiem i wręcz pionierskim. Ma jednak swoje bolączki. Znosi okresowe zalewanie, cierpi za to podczas długotrwałych susz. Najbardziej odczuwają to młode i dopiero co sadzone drzewa, zwłaszcza jeśli gleby są mało żyzne, płytkie i słabo utrzymujące wodę. Z powodu suszy mogą zamierać też starsze drzewa. Zjawisko to występuje najczęściej w dużych miastach. Powodem jest obniżanie się poziomu wód gruntowych, a także nadmierne zasolenie podłoża - w tym drugim przypadku chodzi o tzw. suszę fizjologiczną. Proszę pomagać jarzębinom przez ich regularne podlewanie. Zapewniam, że to funkcjonuje ponieważ sam tak robię.

Czytaj też:

Jarząb pospolityJeśli masz jakiś kłopot ze swoim ogrodem i szukasz porady - zrób zdjęcie i przyślij opis do nas na adres:e-ogrody@agora.pl Postaramy się pomóc.

Skomentuj:

Jarzębina - letnie żółknięcie liści