Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogród w lutym

Katarzyna Trzcielińska, Portal Budowlany.pl

Niestety zima tego roku okazała się być sroga!!! Spadło bardzo dużo śniegu, a temp. wyniosła nawet -20. W tej sytuacji można mieć tylko nadzieję, że wszystkie rośliny, zwłaszcza te bardziej wrażliwe zostały dobrze zabezpieczone.

zima w ogrodzie, trawnik, śnieg
Trawnik pod śniegiem. Aby nie rozwijała się na nim pleśń śniegowa zmrożony śnieg należy kruszyć i najlepiej usuwać
Fot. www.budowlany.pl
Trawnik

W związku z dużą ilością śniegu warto zadbać o nasz trawnik. Oprócz samego odśnieżania trzeba rozbić skorupę śnieżną, która powstaje w nocy gdy zamarza śnieg podtopiony w ciągu dnia. Tym samym zapobiegniemy powstawaniu pleśni śniegowej.

Prace ogrodowe

Kiedy ustaną mrozy i temp. za oknem się podniesie można przystąpić do przycinania drzew i krzewów. Warto też pobielić pnie drzew owocowych, aby zapobiec pękaniu kory. Można też powoli wysiewać do pojemników jednoroczne rośliny uprawiane z rozsady. No i oczywiście pamiętajmy o dokładaniu na kompost resztek organicznych z kuchni. Naturalny nawóz bardzo się przydaje. Wiosną będzie można z niego skorzystać, a dokładniej - skorzystają rośliny, zarówno te w ogrodzie jak i w domu.

Rośliny w domu

Oczywiście cały czas musimy pamiętać o roślinach pokojowych, które powoli, powoli budzą się do życia. Podlewajmy je umiarkowanie nie dopuszczając do przesuszenia bryły korzeniowej. Od czasu do czasu spryskujmy wodą liście. Z końcem miesiąca możemy też zasilić rośliny doniczkowe nawozem lub przesadzić do większych doniczek.

Skomentuj:

Ogród w lutym