Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tarasy drewniane na lata.

Anna Grunwald

Drewniany taras w ogrodzie tworzy wyjątkowy klimat. Jest elegancji, ciepły, a odpowiednio zamontowany i pielęgnowany - jest bardzo trwały.

Taras drewniany
Taras drewniany
Fot. DLH
Wybór odpowiedniego gatunku drewna oraz prawidłowy montaż mają ogromny wpływ na wygląd i funkcjonalność tarasu. Doskonałym wyborem jest drewno egzotyczne np. deski tarasowe IDECK, wykonane ze specjalnie wybranych i przetestowanych gatunków drewna, takich jak bangkirai, cumaru, ipe, massaranduba, modrzew syberyjski, czy tatajuba. Deski z tych gatunków są bardzo trwałe i idealnie spisują się w zmiennych, polskich warunkach klimatycznych.

Montaż

Prawidłowo wykonany taras z desek z drewna egzotycznego będzie cieszył i służył dziesiątki lat. Przygotowując się do montażu tarasu z drewna egzotycznego powinno się najpierw odpowiednio przygotować podłoże. Bardzo istotne jest to, aby było ono stabilne i twarde, jednocześnie musi być wykonane z przesiąkliwego materiału, który zapobiegnie powstawaniu trwałych zawilgoceń. Na tak przygotowanej powierzchni można dopiero ułożyć legary, do których zostaną zamontowane deski tarasowe. Legary należy układać z 2% spadkiem w kierunku ogrodu, zapobiegnie to zatrzymywaniu się wody na powierzchni tarasu.

Deski należy przykręcać do legarów w odstępach 5 mm, za pomocą odpowiednich wkrętów, wykonanych z nierdzewnej i trwałej stali. Dzięki temu drewno będzie swobodnie pracować, nie tracąc pięknego wyglądu i lekkości konstrukcji. A stal nie będzie korodować ani tworzyć zacieków. Główka wkrętu po zamontowaniu nie powinna wystawać nad deskę. Dlatego przed przykręcaniem wykonuje się wstępne nawiercenia. W ten sposób uzyskujemy gładką i piękną powierzchnię, w której każdy z elementów współtworzy harmonijną całość.

Pielęgnacja i konserwacja drewnianego tarasu

Olejowanie tarasu w krótkim czasie po jego montażu, a następnie 2 razy do roku, wydobędzie naturalne walory drewna oraz pomoże zachować jego unikalną barwę na długie lata. Chcąc zachować jak najdłużej piękno egotycznego tarasu trzeba pamiętać o utrzymaniu go w czystości i nie dopuszczać do zalegania na nim piasku, błota czy liści. Trudne do usunięcia zabrudzenia można czyścić koncentratami do czyszczenia drewnianych tarasów oferowanych producentów desek.

Orientacyjne ceny:

Deska IDECK Tatajuba, profil Classic wymiar 19x90 mm - cena od 14,90 zł brutto/mb

Importer : DLH Poland www.dlh.pl

Źródło DLH

    Więcej o:

Skomentuj:

Tarasy drewniane na lata.