Festiwal Rzeźby Lodowej 2012 w Poznaniu.

red.

W najbliższy weekend 8 - 9 grudnia 2012 r na Starym Rynku w Poznaniu odbędzie się VIII Festiwalu Rzeźby Lodowej. Niezapomniane wrażenia i przeżycia gwarantowane! Przyjdźcie koniecznie!

11.12.2011 POZNAN , IV MIEDZYNARODOWY FESTIWAL RZEZBY LODOWEJ POZNAN 2011 . FOT. LUKASZ OGRODOWCZYK / AGENCJA GAZETA SLOWA KLUCZOWE: FESTIWAL LOD LODOWA LODOWE RZEZBA RZEZBY
VII Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu 2011 r
Fot. Łukasz Ogrodowczyk / Agencja Gazeta
Impreza od lat cieszy się niezmiennym powodzeniem i zainteresowaniem publiczności. Zawody są organizowane na poznańskim Starym Rynku, który dodatkowo tworzy charakterystyczny klimat Festiwalu.

W ubiegłym roku tematem przewodnim były Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które odbyły się tego lata w Polsce.

W tym roku w Poznaniu pojawią się reprezentacje aż ośmiu krajów: Polski, Francji, Bułgarii, Holandii, USA, Kanady, Rosji, a nawet z Filipin. Zmagania zawodników będzie można śledzić przez cały weekend

W sobotę, 8 grudnia na Scenie Głównej zostaną rozegrane zawody Speed Ice Carving - najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu. Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy w identycznej bryle lodu. Najwierniej odtworzony wzór wygrywa. Przyjdź na Stary Rynek i kibicuj najlepszym! Powstałe rzeźby (ok. 40 sztuk) udekorują Stary Rynek.

W niedzielę 9 grudnia na płycie Starego Rynku odbędzie się Konkurs Główny. 12 dwuosobowych zespołów, kilkanaście ton lodu, temat dowolny. Wszystkie reprezentacje mają cały dzień na stworzenie kilkumetrowych rzeźb. Wybór zwycięzcy i wręczenie nagród odbędzie się tradycyjnie już wieczorem drugiego dnia, o godz. 19.00. Projekty nawiązujące do tematu Świąt Bożego Narodzenia będą premiowane dodatkowymi punktami.

Zobaczcie relację z VII Festiwalu Rzeźb Lodowych 2011 r Patronem zawodów od samego początku jest Firma STIHL, która wyposaża uczestników w odzież ochronną oraz pilarki elektryczne potrzebne do tworzenia rzeźb w bryłach lodowych.

Skomentuj:

Festiwal Rzeźby Lodowej 2012 w Poznaniu.