Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kupiłeś już grill? Zobacz co kupują inni i czym się kierują.

Anna Grunwald, okazje.info.pl

Sezon grillowy w pełni. Ale wciąż wiele osób szuka odpowiedniego sprzętu do grillowania. Zobaczmy, czym się kierujemy przy wyborze.

Ranking najczęściej kupowanych grilli przez wyszukiwarkę okazje.info.pl
Ranking najczęściej kupowanych grilli przez wyszukiwarkę okazje.info.pl
Fot.: www.okazje.info.pl
Wiosna i długi weekend majowy to zwykle rozpoczęcie sezonu grillowego i zakupów sprzętu, ale w tym roku sezon rozpoczął się z dużym opóźnieniem przez śnieg i deszcze. Porównywarka Cen Okazje.info, pokazuje, że wyraźny wzrost popularności akcesoriów do grillowania nastąpił dopiero pod koniec maja, tuż przed drugim długim weekendem.

A na co zwracają uwagę Polacy podczas zakupów? - Tradycyjne grille, pozwalające na szybkie przyrządzenie najprostszych potraw, przestały już nam wystarczać. Dziś na grillach chcemy wędzić i gotować wykwintne dania oraz biesiadować niezależnie od kaprysów pogody - mówi Tomasz Pieróg, właściciel sklepu Grillcenter.pl - Aktualnie największym powodzeniem cieszą się grillowędzarnie, wyposażone w blaszane pokrywy i kominy, umożliwiające kontrolę nad ilością dymu. Ciekawym zjawiskiem jest również systematycznie rosnąca popularność żeliwnych kociołków myśliwskich, która sugerować może powrót mody na tradycyjne ogniska.

Polacy chętnie korzystają też z dostępnej na stronach Porównywarki porady: "Stawiamy grille murowane". Grille odlane z betonu są bowiem nie tylko solidną inwestycją na lata, ale również ciekawą ogrodową dekoracją.

Osoby poszukujące sprzętu do grillowania, swoje zakupowe decyzje uzależniają w pierwszej kolejności od ceny, rzadziej - od producenta. Zdecydowana większość Internautów wybiera modele do 150 zł. Droższe grille poszukiwane są znacznie rzadziej.

Niekwestionowanym liderem wśród producentów sprzętu grillowego jest firma Mastergrill, która zdobyła zaufanie ponad 83% Internautów. Na podium znalazły się także marki Weber oraz Campingaz.

Od lat wiadomo, że Polacy kochają grillować i nic nie wskazuje na to, żeby sytuacja ta miała w najbliższym czasie ulec zmianie. Można jednak przypuszczać, że intensywny rozwój rynku grilli pozwoli w niezwykle łatwy sposób przyrządzać na nich potrawy, których nie powstydziliby się nawet najwięksi mistrzowie sztuki kulinarnej. A może grillem przyszłości zostanie "Helios" - wynaleziony przez Seana McGreevy'ego, model wykorzystujący energię słoneczną, który czeka już na wejście do masowej produkcji? Zapewne dowiemy się tego wraz z nastaniem kolejnego sezonu grillowego.

Zdjęcie Grill ogrodowy z wędzarnią 39Z
Grill ogrodowy z wędzarnią 39Z
  0 opinii


  Zdjęcie Master Grill&Party Kociołek myśliwski MG429
  Master Grill&Party Kociołek myśliwski MG429
   0 opinii w okazje.info


   Zdjęcie GRILL OGRODOWY, WĘDZARKA, WĘDZARNIA, BBQ, RUSZT, PALENISKO, GRILLE
   GRILL OGRODOWY, WĘDZARKA, WĘDZARNIA, BBQ, RUSZT, PALE...
    0 opinii


     Więcej o:

    Skomentuj:

    Kupiłeś już grill? Zobacz co kupują inni i czym się kierują.