Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogrody czytelników: pomysłowy ogród Beaty

red.

4.5 - arowy ogród jednej z naszych czytelniczek, to prawdziwa skarbnica pomysłów. W każdym zakątku przykuwają uwagę pomysłowe rozwiązania, a całości dopełnia bujna zieleń pielęgnowana z prawdziwą troską.

14051193 https bi
fot. beata00143

"Zawsze marzyłam, aby mieć ogród typowo rekreacyjny, wyjść z domu i zaszyć się w zieleni, z dala od ulic, stworzyć swój własny świat. Dzieło mojej pracy ma już 7 lat. Zaczynałam od pustego pola, zaniedbanego i zarośniętego. To miejsce upatrzyłam sobie dwa lata wcześniej. Nikt tam nic nie robił i wszystko stało odłogiem. Chodziłam tamtędy i przyglądałam się nabierając pewności, że może sobie poradzę, jeśli w końcu zdecyduję się na zakup. No i stało się. Przerażenie znikło i pojawiła się siła, by podjąć wyzwanie".

 

Prace nad ogrodem zaczęły się od równania terenu, sadzenia drzew i siania trawy. Nie obyło się bez ciągłych zmian, testowania nowych rozwiązań, a wszystko w zawrotnym tempie. By spełnić swój wymarzony cel, pani Beata spędzała na działce całe dnie.

 

"Nie czułam zmęczenia, tylko coraz więcej siły. Brakowało mi dnia, bo pomysł gonił pomysł. Po pewnym czasie zaczęłam sadzić drzewka owocowe, posadziłam truskawki w doniczkach, poziomki, pomidory w dużych donicach. Teraz mam ogród rekreacyjny z zachcianką na owoce".

 

Ogród to wymagające hobby. Wie o tym dobrze pani Beata, która by zrealizować swoje pomysły, musiała nauczyć się obsługiwać wiertarkę i piłę ręczną. Dzięki temu może dać upust swoim artystycznym pasjom i tworzyć nowe ozdoby ogrodowe. Swoje pomysły czerpie też z Internetu - znalezione tam rozwiązani stara się jednak udoskonalać i nadać im osobisty ton.

 

"Uwielbiam starocie i w związku z tym zrobiłam sobie kącik starych narzędzi, odwiedzam też złomowisko, sporo rzeczy dostaje od znajomych. Wszyscy wiedzą, że nie ma dla mnie innego prezentu, z którego się ucieszę, tak jak ze starej kłódki czy starych grabi. Jestem dumna z całego ogrodu. I sama czasem nie wierze, że dokonałam to własnymi rękami. Jedni marzą o wczasach zagranicą, a ja nie mogę się doczekać następnego dnia, kiedy pójdę na działkę i odpocznę w swojej zieleni".

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ >>

 

*Ogrody czytelników to nowy cykl redakcyjny, w którym pokazywać chcemy ogrody, balkony i inne zielone zakątki naszych czytelników. Chcesz pokazać swój ogród? Pisz na adres e-ogrody@agora.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Ogrody czytelników: pomysłowy ogród Beaty