Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Sztuczna inteligencja stworzy spersonalizowany bukiet kwiatów

Materiały prasowe

W Polsce właśnie rozpoczęła swoją działalność pierwsza w Europie kwiaciarnia internetowa, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, naukę i psychologię. Panksy, bo o niej mowa, proponuje innowacyjne podejście do tworzenia spersonalizowanych bukietów kwiatów. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań, a już możemy cieszyć się pomysłem na unikalną kompozycję, którą floryści dostarczą pod wskazany adres.

Bukiet z AI
Bukiet z AI
Fot. Panksy

Proces kreacji bukietu przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji, nauki i psychologii to zupełna nowość. Na podstawie wygenerowanych inspiracji i odpowiedzi na pytania klienta, Panksy tworzy bukiet idealnie dopasowany do okazji i osoby obdarowywanej. Co istotne, cały proces odbywa się online, a realizacją zajmują się lokalni floryści współpracujący z platformą. To nie tylko innowacja na skalę Polski, ale również światową.

Panksy wykorzystuje innowacyjny model oparty na teorii 12 archetypów stworzonych przez Carla Gustava Junga. Każdy z nas ma określony rodzaj osobowości, który wpływa na nasze preferencje i gust. Platforma Panksy wykorzystuje te archetypy, aby dobrać styl i klimat bukietu do konkretnej osoby i okazji.

Jak to działa w praktyce? Wchodzimy na stronę Panksy.pl i odpowiadamy na krótki test z sześcioma pytaniami dotyczącymi obdarowywanej osoby. Na podstawie uzyskanych odpowiedzi sztuczna inteligencja klasyfikuje nas w jednym z archetypów, takich jak Mędrzec, Poszukiwacz czy Altruista. Na tej podstawie proponowane są inspiracje w postaci zdjęć, kolorystyki i opisu stylu bukietu oraz gatunków kwiatów.

Aby złożyć zamówienie, wystarczy wybrać wielkość bukietu, określić alergie obdarowywanej osoby, rodzaj opakowania i termin dostawy. Wszystkie te dane trafiają do lokalnej kwiaciarni współpracującej z Panksy, która przygotowuje bukiet i dostarcza go pod wskazany adres.

Największym atutem Panksy jest indywidualizacja. Każdy bukiet jest tworzony z myślą o konkretnej osobie i okazji. To rozwiązanie, które idealnie wpisuje się w rosnące potrzeby klientów, którzy cenią personalizację prezentów. Według badania przeprowadzonego przez Empik Foto, aż 95% Polaków uważa, że najlepszy prezent to taki dostosowany do konkretnej osoby. To też szansa dla sektora kwiatowego, który w Polsce dynamicznie się rozwija.

Panksy oferuje swoje usługi nie tylko klientom indywidualnym, ale także partnerom biznesowym, takim jak agencje eventowe, hotele i planerzy ślubów. Platforma planuje także ekspansję na rynki zagraniczne.

Rynek kwiatowy w Polsce ma ogromny potencjał i nie spowalnia go nawet pandemia COVID-19. To kolejny krok w kierunku innowacji i personalizacji prezentów, które pozostawiają niezapomniane wrażenie.

Źródło: Panksy Link: http://www.panksy.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Sztuczna inteligencja stworzy spersonalizowany bukiet kwiatów