Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Tapety w kwiaty

Aldona Zakrzewska

Tęsknimy do wiosny? Dzięki fototapetom, samoprzylepnym foliom i naklejkom w naszym domu błyskawicznie zagoszczą kwiaty. Nie zabiorą przy tym cennego miejsca, a ich pielęgnacja nie pochłonie ani minuty.

W tym salonie króluje świeża zieleń liści. Fototapeta dostępna w różnych rozmiarach. Wymiary: 200x150 cm, w cenie 486 zł, Dekornik.pl
W tym salonie króluje świeża zieleń liści. Fototapeta dostępna w różnych rozmiarach. Wymiary: 200x150 cm, w cenie 486 zł, Dekornik.pl
Fot. Dekornik.pl
Co zrobić, jeśli mieszkanie jest małe i trudno w nim znaleźć miejsce dla roślin, a nam stale brak czasu na ich pielęgnację? Sięgnijmy po naklejki, folie czy fototapety z motywem roślinnym. To również najprostszy i najszybszy sposób na odświeżenie wyglądu ścian i szybki lifting mieszkania. Do aplikacji samoprzylepnych dekoracji niepotrzebny jest pędzel ani farba; ozdobę wystarczy oderwać z arkusza papieru (na którym jest sprzedawana) i nakleić na czystą, odtłuszczoną powierzchnię. Samoprzylepne naklejki i folie są więc wymarzonym produktem dla osób lubiących szybkie metamorfozy. Ich aplikacja zajmuje najwyżej kilka minut, a gdy nam się znudzą, zazwyczaj można je oderwać od ściany, nie niszcząc przy tym farby pod spodem. Naklejki wykonane są z folii winylowej (matowej lub błyszczącej) odpornej na wilgoć i ścieranie, łatwo je więc utrzymać w czystości - wszelkie zabrudzenia wystarczy przetrzeć na mokro i wypolerować suchą szmatką.

Dodatkowym plusem tego typu dekoracji jest szeroka gama kolorów i możliwość naklejania nie tylko na ścianie, ale też na innych gładkich powierzchniach (z metalu, plastiku, szkła, płyty MDF). Można więc nimi dekorować kafelki w łazience, drzwi, lodówkę, lustra i meble. Powierzchnia, do których je przyklejamy nie może być szorstka, chropowata ani świeżo malowana.

Nieco więcej problemów może przysporzyć aplikacja fototapet w większym formacie - przyklejamy ją do wybranej powierzchni pionowymi pasami o szerokości około 1 metra. Pracę ułatwia fakt, że tapety te wykonane są z laminatu położonego na folię samoprzylepną, co zapewnia im solidność i względną sztywność. Wzory - do wyboru do koloru.

Cena ozdób samoprzylepnych na ściany zależy od ich wielkości i waha się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Skomentuj:

Tapety w kwiaty