Propozycja na zimowe wieczory - memo GRZYBY. ŚWIAT WOKÓŁ NAS

Red. , materiały producenta

Co prawda mamy środek zimy i o grzybach mało kto pamięta, ale być może to właśnie dobry pretekst, by zajrzeć do kolejnego pudełka memo z serii Świat wokół nas. Znajdziecie w nim 20 gatunków popularnych w Polsce grzybów, zebranych w najlepszym momencie. Wyglądają pięknie, niemal pachną. Warto sprawdzić ich znajomość zanim znowu się pojawią. Serwis e-ogrody.pl patronuje serii.

Gra edukacyjna grzyby
Gra edukacyjna grzyby
Fot. www.jacobsony.pl

GRZYBY to czwarta część lubianej przez dzieci i rodziców serii gier typu memory. Bez wątpienia ta sympatia wynika z tego, że seria poświęcona jest otaczającej nas polskiej przyrodzie, o której często coraz mniej wiemy. Gra nie tylko jest świetną zabawą. Dzięki niej wszyscy uczestnicy szybko i trwale uczą się rozpoznawać gatunki występujące w naszym bezpośrednim otoczeniu. Po Ptakach, Owadach i Rybach przyszedł czas na naukę grzybów!

Partnerem merytorycznym projektu jest Polskie Towarzystwo Mykologiczne. Wśród gatunków zaprezentowanych w tej części serii znajdziemy grzyby jadalne - od podgrzybków po gołąbki oraz niejadalne, których nazwy zostały oznaczone kolorem czerwonym. W szczególny sposób został opisany muchomor zielonawy (sromotnikowy). Znalazł się on na okładce gry, a dodatkowo każde pudełko zostało uzupełnione specjalna kartą z opisem tego niebezpiecznego grzyba. Wśród żetonów znajdują się gatunki, z którymi najczęściej muchomor zielonawy jest mylony, by każdy mały i duży gracz mógł je ze sobą porównać.

Wszystkie grzyby, które trafiły do pudełka są popularne i często spotykane w Polsce. Zarówno dzieci, jak i rodzice będą mieli dużo przyjemności z możliwości ich rozpoznania w czasie wędrówek po lesie.

Lista gatunków, które znajdziecie w pudełku:

borowik szlachetny / czubajka kania / maślak zwyczajny / pieprznik jadalny / podgrzybek brunatny / koźlarz babka / czernidłak kołpakowaty / muchomor czerwony / muchomor zielonawy / opieńka ciemna / żółciak siarkowy / grzybówka krwista / tęgoskór cytrynowy / pięknoróg największy / sromotnik smrodliwy / gołąbek zielonawy / pieczarka bulwiasta / czyreń ogniowy / gołąbek śledziowy / podgrzybek zajączek

Zabawa pomaga ćwiczyć pamięć i koncentrację, pozwala przyswoić w bardzo prosty sposób konkretną wiedzę oraz rozbudza zainteresowanie otaczającą nas przyrodą.

Znany od wielu lat mechanizm zabawy MEMO, możliwość rozszerzania zestawu kart o kolejne części cyklu oraz prosty i estetyczny projekt graficzny pozwalają traktować serię jako bardzo uniwersalną propozycję.

Już w lutym ukaże się część poświęcona polskim drzewom.

Seria została nagrodzona w konkursie ZABAWKA PRZYJAZNA DZIECKU 2014.

Skomentuj:

Propozycja na zimowe wieczory - memo GRZYBY. ŚWIAT WOKÓŁ NAS