Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"WZORY w OGRODZIE" - Warszawskie Targi Designu WZORY

Red.

Czwarta, wyjątkowa edycja WZORÓW odbędzie się 21 czerwca 2014 r. w Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego - Królikarni. W Pałacu Muzeum, ale przede wszystkim w jego ogrodzie zaprezentują się najlepsi twórcy designu ogrodowego. Będzie można podziwiać najpiękniejsze projekty sztuki ogrodowej, które dzięki tak wyjątkowej oprawie będą mogły zaistnieć w całym swoim pięknie.

WZORY w OGRODZIE - Warszawskie Targi Designu WZORY
WZORY w OGRODZIE - Warszawskie Targi Designu WZORY
Fot. Wzory

Na targach będzie można nabyć rośliny ogrodowe, zioła, kwiaty doniczkowe i cięte. Pokażemy przydomowe szklarnie, donice, szeroki wybór mebli ogrodowych i oświetlenia, ale również hamaki, huśtawki oraz grille - wszystko, co może sprawić, że ogród zmieni się w raj na ziemi...

W czasie targów będzie można również rozsmakować się w ekologicznej kuchni i kupić specjalnie wyselekcjonowane nowalijki. Planujemy warsztaty dla dzieci i dorosłych. Pragniemy, aby WZORY OGRÓD były również okazją do relaksu i odpoczynku z całą rodziną (zapewnimy niezbędny ekwipunek, czyli leżaki, koce oraz kosze piknikowe). Królikarnia będzie doskonałym miejscem, aby to pragnienie zrealizować.

Od pewnego czasu w Parku Rzeźb można obejrzeć kompozycje: „Donna Seduta” oraz „Pocałunek” i „Lwa”, autorstwa znakomitej rzeźbiarki emigracyjnej - Marii Papy-Rostkowskiej. Zaledwie tydzień po otwarciu wystawy monograficznej tej artystki zapraszamy do odkrywania jej sztuki we wnętrzu pałacu.

Projekt artystki Elżbiety Jabłońskiej „Nieużytki Sztuki” dotyczy bezpłatnej dzierżawy terenów zielonych, kawałków ziemi, przyległych do publicznych galerii i muzeów w całej Polsce. W Królikarni grządki uczestników tego działania można pooglądać na wschodnim tarasie.

Podczas targów designu ogrodniczego „Wzory” na trenie Królikarni odbędzie się też finał pracy artysty Krzysztofa Żwirblisa z mieszkańcami najbliższej okolicy pałacu pod nazwą „Sielce - reprezentacja”. Wybrana okolica Sielc (ulice: Piaseczyńska, Jaworowska, Bandoski) przeżywa obecnie okres transformacji struktury społecznej, który przejawia się w wykupywaniu parceli i wyburzaniu opuszczonych czy zużytych technicznie domów, a następnie budowy nowych. Część parceli do tej pory zajmują domy wybudowane systemem gospodarczym, część zaś działki rekreacyjne a nawet produkcyjne. W dużej części prezentują one pewien typ przedmiejskiej estetyki z widocznym naturalnym recyklingiem materiałów, które wcześniej służyły użytkowym (reklamowym) celom w wielkim mieście. Dokumentacja fotograficzna projektu zostanie przedstawiona w formie slide-show w Muzeum Rzeźby (w pałacowym wnętrzu) tak, by miała możliwość kontaktu z nią publiczność uczestnicząca w wykładach związanych z Targami.

Organizatorzy nadal czekają na zgłoszenia wystawców: ogrod@wzorytargi.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

"WZORY w OGRODZIE" - Warszawskie Targi Designu WZORY