Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak pozbyć się choinki po świętach?

Red.

Wydawało by się że odpowiedź jest prosta. Wyrzucić do śmietnika i tyle. Jednak jest z tym pewien problem.

Choinka po świętach - Jak się jej pozbyć?
Choinka po świętach - Jak się jej pozbyć?
Fot. Katarzyna Jodłowska

Samo wynoszenie suchego drzewka może przysporzyć nam nie lada kłopotów. Najprostszym sposobem pozbycia się jest wyrzucenie jej przez okno, a potem wyniesienie do śmietnika. Jednak takie działanie może nam grozić karą 500 zł. Prawo ukarania nas taką grzywną daje Straży Miejskiej 75 Kodeksu Wykroczeń o brzmieniu:

§ 1. Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów,podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 ze złośliwości lub swawoli,
podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny."

Według prawa ukarany może zostać ten, który wyniesie swój świerczek klatką schodową i nie posprząta jej po sobie.

Mamy dla Was jednak ciekawy filmik instruktażowy jak pozbyć się legalnie choinki>>

Jeśli jakimś cudem uda nam się tak zapakować choinkę by lecące z niej igły nie zabrudziły wspólnej przestrzeni będziemy mieć kłopot z jej wyrzuceniem.

Teoretycznie, najprostszym rozwiązaniem jest wyniesienie niechcianego drzewka na śmietnik. Ale w praktyce może to okazać się kłopotliwe, bo choinka jako odpad gabarytowy nie jest traktowana jak pozostałe śmieci.

Firmy wywożące odpady zwykle żądają za to dodatkowej opłaty, jeśli więc podrzucimy starą choinkę np. na osiedlowy śmietnik, możemy liczyć się z nieprzyjemnościami ze strony administracji osiedla.

Ciekawą alternatywą jest organizowana przez Urząd Miasta Warszawa i PGNiG zbiórka choinek. Dzięki temu choinki, które towarzyszyły nam w święta, nie pójdą na marne. W postaci biomasy trafią do elektrociepłowni, a następnie wrócą do naszych domów w postaci ciepła oraz energii elektrycznej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak pozbyć się choinki po świętach?