Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaki styl wybrać do ogrodu

Jolanta Zdanowska

Styl wpływa nie tylko na rodzaj dobieranych elementów małej architektury, kolory nawierzchni, ale również i na skład gatunkowy ogrodowych rabat.

OGROD - STYL NOWOCZESNY , TARAS , KAT WYPOCZYNKOWY , SCIEZKA PRZECHODZACA PRZEZ OCZKO WODNE NA TARAS , RABATY Z ROSLINAMI CIENIOLUBNYMI : FUNKIA , TIARELLA , KAMASJA I SERDUSZKA OKAZALE ; ZDJECIE OKLADKOWE FOT. LILIANNA SOKOLOWSKA PUBLIKACJA MAGNOLIA NUMER SPECJALNY 1/2013 - CZAS NA OGROD - 4 2013
Projektując ogród wybierz jeden styl i stosuj go w całym ogrodzie
Fot. Lilianna Sokołowska

Możliwości jest wiele, ale są też pewne ograniczenia. Przede wszystkim ogród powinien harmonizować stylistycznie z bryłą budynku i dopasować się do pejzażu najbliższej okolicy. Trzeba też uwzględnić funkcje, jakie ma spełniać. Ogrody w stylu wiejskim mają mnóstwo wdzięku i wspaniale się w nich odpoczywa. Sprawia to mała architektura wykonana z naturalnych surowców, a także rośliny przywodzące na myśl babcine grządki pełne maków, malw, dzwonków i piwonii. Ale w środku miasta albo przy nowoczesnym budynku taki ogród będzie wyglądał osobliwie. Równie dziwnie wyglądałby ogródek w stylu orientalnym z dużym boiskiem do gry w piłkę pośrodku. Z kolei styl minimalistyczny trudno wyobrazić sobie na wsi wśród pól i lasów, ale w mieście – jak najbardziej! Zwłaszcza jeśli działka jest niewielka. Wybór ogrodowego stylu to niełatwa sprawa, bo wiele trzeba wziąć pod uwagę. Ale najważniejsze jest to, aby w tym wszystkim nie zapomnieć o jednym – ogród ma być dla nas wymarzonym zakątkiem wypoczynku, czymś w rodzaju zielonej oazy albo prywatnego raju. Nie musi kopiować niewolniczo wzorów z katalogów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jaki styl wybrać do ogrodu