Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Altanki ogrodowe - oryginalne rozwiązania

Redakcja Pressland

Altanki ogrodowe? Nowoczesne projekty domów przewidują również obecność tarasów. Miejsca zadaszonego bądź też nie, które pozwala na relaks na świeżym powietrzu. Pamiętajmy jednak, że taras to nie jedyny sposób na zorganizowanie miejsca do odpoczynku. Jego świetną alternatywą jest altanka, którą można umieścić w głębi ogrodu. Pamiętajmy również, że obecność tarasu w projekcie domu nie dyskryminuje obecności altanki.

Altanki ogrodowe
Altanki ogrodowe
shutterstock

Altanki ogrodowe drewniane

Najklasyczniejszym i najmniej oryginalnym rozwiązaniem jest klasyczna drewniana altanka, która swoją prostotą i pięknem do każdego ogrodu wprowadzi wyjątkową atmosferę. Decydując się na drewnianą zabudowę warto postawić na altanki dopracowane w każdym detalu – czy to minimalistyczne czy też z elementami dekoracyjnymi. Tradycyjna altanka z pewnością zachwyci swoim naturalnym kolorem wnętrza, ale też dowolną możliwością aranżacji. Ważną zaletą drewnianych altanek jest możliwość ich tworzenia w dowolnym kształcie i rozmiarze. Mają jednak pewien minus – wymagają regularnych konserwacji i impregnacji drewna, gdyż jest to materiał niezwykle słabo odporny na działanie czynników atmosferycznych.

 

Altanka ogrodowa
Altanka ogrodowa
shutterstock

Altanki ogrodowe metalowe

Na rynku dostępne są nowoczesne altany z trwalszych materiałów jak aluminium, metal czy poliwęglan. Altany wykonane z wspomnianych materiałów są najczęściej prostymi konstrukcjami, które idealnie wkomponują się w nowoczesne ogrody. Są niezwykle trwałe – aluminiowa konstrukcja, metalowa blacha na dach i poliwęglanowe ścianki przetrwają wszelkie warunki pogodowe. Należy jednak pamiętać, że altana wykonana z wspomnianych materiałów jest droższa niż altana drewniana.

 

Altanka ogrodowa
Altanka ogrodowa
Fot. shutterstock

Altanki ogrodowe murowane

Nowoczesnym rozwiązaniem są również altany murowane, doceniane przez osoby stawiające na niecodzienne, wysokiej jakości rozwiązania. Murowana altana z pewnością będzie służyć przez wiele lat, ale też pozwoli uzyskać efekt „wow” i zadziwi nie jedną osobę odwiedzającą Twój ogród. Murowane fundamenty ściany można połączyć z nowoczesnymi rozwiązaniami np. belkami z drewna bądź metalową konstrukcją. Można również wykonać nowoczesne ścianki i drzwi ze szkła, które sprawią, że altana idealnie sprawdzi się nie tylko latem, ale i zimą. Pamiętajmy jednak, że altany murowane wymagają odpowiedniej powierzchni, ale też umiejętności budowlanych pozwalających na stworzenie bezpiecznej konstrukcji.

 

Altana ogrodowa
Altana ogrodowa
Fot.: shutterstock

Rodzajów altan ogrodowych jest wiele – na rynku dostępne są gotowe modele, ale można też zdecydować się na ich wykonanie na zamówienie. Pamiętajmy, że każde rozwiązanie będzie miało swoje wady i zalety, które przez różne osoby mogą być całkiem inaczej odbierane. Wybierając odpowiedni model zwracajmy uwagę nie tylko na jakość, materiał czy cenę, ale i styl w jakim urządzony został ogród. Ważne jest posiadanie miejsca do relaksu, ale też ważne jest tworzenie spójnie wyglądającego ogrodu. Chyba sam potwierdzisz, że metalowa altanka w ogrodzie w stylu vintage, w którym królują skalniaki i klomby będzie wyglądać niezwykle dziwnie?

Skomentuj:

Altanki ogrodowe - oryginalne rozwiązania