Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Piknik w ogrodzie. Akcesoria piknikowe z polskich sklepów

Natalia Kamińska

Sezon na posiłki w plenerze w pełni. Kawiarnie i ogródki restauracji pękają z nadmiaru gości. Ale może warto spróbować jeszcze czegoś innego, niż wyjście na miasto? Może piknik we własnym ogrodzie? Trzeba się tylko do tego odpowiednio przygotować i kupić właściwe akcesoria.

piknik, koc, allegro,
Piękny koc na piknik. Ceny od 70 zł, np. na allegro.pl.
Fot. pixabay.com

Piknik. Elegancka alternatywa dla grilla

Idea pikniku jako formy rozrywki i aktywności poza domem to wynalazek burżuazji, które później  przejęło mieszczaństwo. Świadczą o tym choćby liczne obrazy z tamtych epok. To jednak już historia. Dziś piknik może urządzić sobie każdy. I jest ku temu idealna sposobność – własny ogród. Szczególnie, kiedy wpadną do nas niespodziewani goście, których chcemy przyjąć w nietypowy sposób.

Trzeba wcześniej pomyśleć o zakupie piknikowych  akcesoriów by nasz pomysł nie okaże się niemiłym doświadczeniem.  Sezon jest w pełni wszystko może się zdarzyć. Goście będą pojawiać się coraz częściej.

Idealny piknik. Jakie akcesoria wybrać?

Podstawą komfortu podczas pikniku jest zadbany trawnik. To mamy. Do niego trzeba dodać kilka szczegółów od siebie i gotowe. Jedna z najważniejszych rzeczy to oczywiści koc lub narzuta do siedzenia. Warto kupić coś nowego specjalnie na tę okazję. Z myślą o bardziej wygodnych gościach warto pomyśleć również o leżakach. A potem rzecz najbardziej istotna – kosz na jedzenie. To nic że kuchnia jest blisko. Bez kosza nie będzie prawdziwego pikniku, a całe wydarzenie straci swój urok i sens. Warto wybrać taki solidny, ale też ładny. A może przyda się jeszcze na randkę? Jeśli będą z nami dzieci, o nich też trzeba koniecznie pomyśleć. Warto dla nich przygotować dmuchany basen, kilka piłek oraz inne zabawki na dwór np. namiot. Co dalej? Do kosza trzeba dobrać wszystkie drobiazgi: talerze, szklanki czyli całą zastawę. Esteci powinni pomyśleć o drobiazgach, które będą dekoracją stołu jak serwetki czy kwiaty. To nic że jemy poza domem. Koc piknikowy może być równie piękny jak stół podczas ważnej uroczystości.

Kiedy się ściemni przydadzą się też lampiony i świece. I oczywiście pyszne jedzenie. Ale to już inna historia. I tak przygotowani możemy czekać na gości - spodziewanych lub nie. Nic nas nie wtedy nie zaskoczy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Piknik w ogrodzie. Akcesoria piknikowe z polskich sklepów