Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zieleń to życie. 24. edycja międzynarodowej wystawy ogrodniczej

Red.

Targi roślin, ogrodnictwa i architektury krajobrazu odbędą się w dniach 1-3 września w EXPO XXI w Warszawie. Zapraszamy

Zieleń to życie
Zieleń to życie
Fot. Zieleń to zycie

Ogrodowe inspiracje, bogactwo roślin, kolorowych kwiatów, sprytne rozwiązania techniczne, trendy i mnóstwo praktycznych informacji to wszystko zobaczyć będzie można podczas wystawy. To wyjątkowe spotkanie wszystkich poszukiwaczy inspiracji i rarytasów do ogrodu, na balkon czy taras.

W tegorocznej wystawie weźmie udział 300 wystawców z Polski, innych krajów Europy, Ameryki Południowej, Afryki i Azji. Zobaczymy największą w Polsce i Europie Środkowej prezentację roślin do ogrodów i terenów zieleni – drzew, krzewów, bylin, pnączy i roślin owocowych. Prawdziwy powiew egzotyki czeka oglądających ekspozycję w nowym dziale Flower Expo Polska. Zobaczyć tu będzie można kwiaty cięte i doniczkowe m.in. z Kolumbii, Ekwadoru, Indii, Tajlandii, Holandii, Niemiec i Polski. Na targach nie zabraknie akcesoriów i rozwiązań technicznych ułatwiających prace w ogrodzie i tego co jest niezbędne do tworzenia i pielęgnacji ogrodów i terenów zieleni. Warto zwrócić uwagę na dekoracje, fachowe wydawnictwa, a przede wszystkim nowości i inspirujące pomysły.

Pierwsze dwa dni – czwartek i piątek są zarezerwowane dla profesjonalistów. Pasjonatów i zafascynowanych ogrodami oraz wszystkich rozpoczynających swoją przygodę z ogrodnictwem zapraszamy w sobotę 3 września w godzinach 9.00-17.00. W programie bezpłatne wykłady – o jadalnych roślinach, miniaturowych drzewach i krzewach, stawach kąpielowych, a także jak zostać bartnikiem.

Z ramienia Magazynu Magnolia wykłady o ciekawych miejscach, które powinien zobaczyć pasjonat ogrodów poprowadzi ekspert mgr inż. ogrodnictwa, wicedyrektor Ogrodu Botanicznego PAN w Warszawie Powsinie Wiesław Gawryś.

Można będzie także wziąć udział w warsztatach, podpatrzeć pomysły, rozwiązania, uzyskać porady od najlepszych specjalistów. Towarzyszący wystawie kiermasz roślinnych rarytasów i nowości – tym razem w nowej formule. Rośliny oferować będą sami szkółkarze i ogrodnicy. Ogród Pokazowy przed wejściem do hal, a także jak zawsze staranne aranżacje stoisk zaskoczą i zainspirują, a pokazy florystów przeniosą w świat piękna i koloru.
Na architektów krajobrazu czekają m.in. warsztaty z budowania wizerunku i spotkanie z Luc Behar-Bannelier, który zarządza ponad 2000 ha parku i ogrodów na terenie Dinsneylandu w Paryżu.

Szczegóły na www.zielentozycie.pl

Godziny otwarcia Wystawy:
1 września (czwartek) 9.00-18.00 – dzień dla profesjonalistów (logowanie poprzez stronę www)
Oficjalne otwarcie o 10.00 w Holu Głównym
2 września (piątek) 9.00 – 18.00
3 września (sobota) 9.00 – 17.00

Bilety (wyłącznie jednodniowe) do nabycia w kasach na terenie EXPO Warszawa podczas Wystawy
1,2 września – czwartek, piątek - dni dla profesjonalistów
• bilet normalny — 30 zł
• bilet ulgowy — 15 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu)
• bilety dla grup (od 15 osób) — 6 zł od osoby
• wstęp wolny dla profesjonalistów (za okazaniem wydruku rejestracji ), dzieci do lat 10
3 września (sobota) - wstęp dla publiczności
• bilet normalny — 12 zł
• bilet ulgowy — 6 zł (młodzież szkolna, emeryci i renciści, studenci ogrodnictwa i architektury krajobrazu,
bilety dla grup (od 15 osób) — 6 zł od osoby
• wstęp wolny — dzieci do lat 10

    Więcej o:

Skomentuj:

Zieleń to życie. 24. edycja międzynarodowej wystawy ogrodniczej