Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

400 ogrodów zgłoszono do konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni

Pressland, KJ

Niemal 400 warszawskich ogrodów, ogródków, balkonów, ukwieconych okien i przestrzeni zielonych zostało zgłoszonych do tegorocznej, 36. edycji najbardziej zielonego konkursu w Polsce, "Warszawa w kwiatach i zieleni". W ramach promocji konkursu rozdano pół tysiąca sadzonek i tysiące nasion, a kolorowy rower dotarł w różne rejony Warszawy. W specjalnych Punktach Porad Ogrodniczych odbyły się warsztaty poświęcone hodowli roślin. Letni czas pełen ogrodniczych aktywności zwieńczy gala wręczenia nagród, która odbędzie się 14 września w Służewskim Domu Kultury.

Warszawa w kwiatach i zieleni
Warszawa w kwiatach i zieleni
Fot. Warszawa w kwiatach i zieleni

Warszawa w kwiatach i zieleni

Do tegorocznego plebiscytu zgłosiło się kilkuset mieszkańców Warszawy. Zdjęcia ogrodów zachwyciły jury, dlatego decyzja o zwycięzcach będzie w tym roku bardzo ciężka. Już niedługo komisja wybierze się w podróż po wybranych lokalizacjach, aby osobiście ocenić najpiękniejsze ogrody, balkony i okna. Uczestnicy konkursu to zarówno ci, dla których stanowi on rodzinną tradycję, jak i osoby, które o inicjatywie dowiedziały się dopiero w tym roku. Młodsze i starsze pokolenia udowodniły, że konkurs, który funkcjonuje od 1939 roku wciąż nie traci na aktualności i jest ważny dla wszystkich warszawiaków. Bez względu na wiek czy doświadczenie ogrodnicze wyzwanie mógł podjąć każdy mieszkaniec stolicy, instytucja działająca na terenie miasta, firma a także grupy osób zaangażowanych we wszelkie zielone inicjatywy.

Warszawa w kwiatach i zieleni

Konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni” to szereg atrakcji i aktywności związanych z roślinami przygotowanych specjalnie dla warszawiaków. Przez kilka tygodni odbywały się bezpłatne warsztaty w Punktach Porad Ogrodniczych. Ich uczestnicy mieli okazję m.in. stworzyć jadalne bukiety, dowiedzieć się wszystkiego o uprawie róż i nauczyć się hodować warzywa nawet na najmniejszej przestrzeni. W różnych punktach Warszawy można było trafić na Rowerowe Rozdanie Roślin – każdy kto zobaczył specjalny, różowy rower mógł otrzymać sadzonki do rozpoczęcia swojej hodowli. Niezdecydowanym i mającym pytania z zakresu ogrodnictwa w każdą sobotę czerwca w Centrum Ogrodniczym Flora Point doradzał Warszawski Ekspert Ogrodniczy. Z kolei najmłodsi miłośnicy – z przedszkoli i szkół podstawowych – zieleni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Mała Warszawa”. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone roślinami, które zostaną zasadzone w przyszkolnych ogródkach.

Warszawa w kwiatach i zieleni. Miejsca z ludzką twarzą

Kiedy będą wyniki konkursu

Konkurs zwieńczy uroczysta gala zaplanowana na 14 września w Służewskim Domu Kultury. Nagrody odbiorą Laureaci wyłonieni w trzech głównych kategoriach: człowiek, firma i sąsiedzi. Jak co roku wręczona zostanie też Nagroda im. Stefana Starzyńskiego. Nagrody przyzna także Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. W sześciu kategoriach oceniane będą: balkony, loggie, okna, ogródki przydomowe, budynki i tereny ogólnodostępne, osiedla i inne formy zieleni miejskiej. Dodatkowo przyznany zostanie tytuł „Mister Kwiatów” za całościowe ukwiecenie budynku.

Więcej informacji na stronie www.warszawawkwiatach.pl

Zjedz Miasto

    Więcej o:

Skomentuj:

400 ogrodów zgłoszono do konkursu Warszawa w kwiatach i zieleni