Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

12 płotów do ogrodu, które łatwo zrobisz samemu

mapind

Ogrodzenie jest wizytówką domu. Wcale jednak nie oznacza, że musi to być solidny płot. Oto 12 przykładów nietypowych ogrodzeń, które wykonasz sama z naturalnych materiałów. Będą nie tylko ładne, ale też tańsze niż zamawiane płoty.

płot
Oryginalna ozdoba zmieni stary płot w urokliwe ogrodzenie
Fot. Pixabay.com./CCO

Ogrodzeniem możesz nie tylko odizolować się od sąsiadów, ale też oddzielić od reszty ogrodu np. ogródek warzywny czy kwiatowy. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz w domu zwierzęta albo małe dzieci. Zamiast wciąż uważać, aby nie narobiły szkody i niepotrzebnie tracić nerwy, postaw ogrodzenie! Podpowiadamy, z czego możesz je zrobić.

1. Ogrodzenie z rowerem

Takim ogrodzeniem zaskoczysz sąsiadów! Znakomicie pasuje do ogrodów w stylu wiejskim. Drewniany parkan pomaluj na jasny kolor i umocuj na nim stary rower. Na kierownicy zawieś kankę do mleka, a do bagażnika przytwierdź skrzynkę. Zarówno kankę, jak i skrzynkę obsadź kwiatkami. Efekt cię zaskoczy!

2. Ogrodzenie z drewna i cegły

Takie ogrodzenie jest bardzo szykowne. Do jego wykonania możesz wykorzystać materiały z rozbiórki. Drewniane belki koniecznie zabezpiecz przed wilgocią. Jeśli z budowy pozostała ci cegła klinkierowa, wykorzystaj ją na filary.

3. Tajemnicze drzwi

Bardzo zabawny pomysł. Stare drzwi pomaluj farbą, której kolor będzie pasować do barwy roślin w ogrodzie. Zawsze otwarte będą zapraszać  do twojego tajemniczego ogrodu.

4. Ogrodzenie z bambusa

Takie ogrodzenie przywodzi na myśl egzotyczne kraje i ogrody. Bambus możesz dowolnie kształtować, bo łatwo się wygina. Efekt zawsze jest piorunujący.

5.Ogrodzenie jak galeria

Znudził ci się stary płot, ale jest on jeszcze na tyle dobry, że żal ci go rozbierać? Ozdób go! Pomaluj deski i powieś na nich np. kolorowe konewki. Zwykle ogrodzenie zmieni się w dzieło sztuki!

6. Ogrodzenie w kolorach tęczy

Kto powiedział, że płot musi być jednolity? Pomaluj każdą deskę na inny kolor, a zobaczysz, jak zyska na tym twój ogród! Będzie pełen barw o każdej porze roku.

7. Ogrodzenie z kutego żelaza. Taki plot jest bardzo praktyczny, ale nieco nudny. Wystarczy jednak, że powiesisz na nim kwiaty w doniczkach, a już nie będzie taki „dostojny”.

8. Ogrodzenie z zieleni

Takie płoty często spotyka się na wsiach angielskich. Dlaczego by nie zastosować ich w twoim ogrodzie? Jesteś niecierpliwa? Wybierz gatunek szybko rosnący! Jeśli jesteś też praktyczna, obsadź ogrodzenie winoroślą – jesienią z owoców zrobisz pyszną naleweczkę.  

9. Ogrodzenie z kamieni

Jeśli masz w ogrodzie sporo kamieni, zbuduj z nich ogrodzenie. Taki plot idealnie komponuje się w ogrodach naturalistycznych. Aby ogrodzenie było stabilne, co jest niezwykle ważne, gdy masz dzieci, połącz je zaprawą cementową.

10. Ogrodzenie z bali

Jest bardzo modne i pasuje do każdego ogrodu. Cienkie pniaki należy pociąć na kawałki. Pamiętaj, że bale są ciężkie, wymagają więc dobrego zamocowania. Jeśli zaostrzysz je i pomalujesz jak ołówki, dzieci będą zachwycone!

11. Ogrodzenie z gałęzi

Znakomite i tanie rozwiązanie do ogrodów w stylu tzw. wiejskim. Gałązki można układać poziomo, wtedy przeplata się je między kołkami wbitymi w ziemię, lub pionowo – wówczas do kołków mocuje się dwie poziome żerdzie i gałęzie przeplata między nimi. Gotowe ogrodzenie warto zabezpieczyć, pokrywając przezroczystym lakierem lub bejcą.

12. Ogrodzenie z... kół.

Obok takiego ogrodzenia nikt nie przejdzie obojętnie. Obręcze kół i podkowy należy zespawać, ustawić na szynie i całość pokryć powłoką antykorozyjną. Pamiętaj jednak, że przez takie ażurowe ogrodzenie łatwo przejdzie zwierzę.

    Więcej o:

Skomentuj:

12 płotów do ogrodu, które łatwo zrobisz samemu