Kolorowe igloo. Jak je zbudować?

red.

Lodowy domek inny niż wszystkie, czyli przepis na kolorowe igloo

Każdy, kto kiedyś próbował zbudować igloo wie, że to nie lada wyzwanie. Stawianie domku z lodu jest bardzo pracochłonne i wymaga co najmniej kilku godzin pracy. Dobrze zbudowane igloo może cieszyć nas (a zwłaszcza najmłodszych!) wiele tygodni. Pójdźmy jednak o krok dalej i podobnie jak Daniel Gray, zróbmy kolorowe igloo!

Daniel Gray jest studentem inżynierii z Nowej Zelandii. Podczas zimowej przerwy pojechał on ze swoją dziewczyną do Kanady, odwiedzić jej rodziców. Pogoda nie rozpieszczała Daniela, w Kanadzie zastał mnóstwo śniegu i temperaturę dochodzącą do -25 stopni Celsjusza.

Matka jego dziewczyny, Brigid Burton postanowiła "zająć" czymś przyszłego zięcia o wykorzystać wiedzę przyszłego inżyniera. Zaproponowała mu... postawienie w ogródku igloo z prawdziwego zdarzenia.

Brigid już od października zbierała puste kartony po mleku. Wypełniała je wodą z dodatkiem kolorowych barwników i zamrażała. W ten sposób powstało ponad 500 kolorowych, lodowych cegiełek.  Cała rodzina, z Danielem na czele ochoczo wzięła się do roboty. Zbudowanie tęczowego igloo zajęło ok. 150 godzin. Było warto! Chłopak fotografował wszystkie etapy prac. Tak powstał mini przewodnik dla wszystkich, którzy chcieli by mieć taki lodowy domek w swoim ogródku!

Skomentuj:

Kolorowe igloo. Jak je zbudować?