Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak łatwo i skutecznie czyścić taras?

Redakcja Pressland

Wiosna to zdecydowany czas generalnych porządków wokół domu. W ruch wchodzi porządkowanie ogrodu, ale też tarasu czy balkonu. Dokładne wyczyszczenie tarasu własnymi siłami wymaga dużej ilości czasu, ale i siły. Prace te można ułatwić sobie chociażby wykorzystując nowoczesne urządzenia, które nie tylko skrócą czas wykonywania prac, ale też pozwolą skuteczniej usunąć zabrudzenia.

Jak łatwo i skutecznie czyścić taras?
Jak łatwo i skutecznie czyścić taras?
Fot.: Shutterstock

Dlaczego nie tradycyjna zamiatarka i mop?

Tradycyjne wyczyszczenie tarasu należy rozpocząć od dokładnego zamiecenia miotłą. Zamiecenie i umycie tarasu mopem, przy użyciu specjalistycznych detergentów nie pozwoli usunąć zabrudzeń powstałych w trakcie zimy. Aby usunąć silne zabrudzenia konieczne jest odpowiednio mocne szorowanie – gładka ścierka mopa może sobie nie poradzić na chropowatej powierzchni. W takiej sytuacji konieczne byłoby zastosowanie szczotki i ręczne wyszorowanie powierzchni. Warto również pamiętać, że mycie ręczne czy przy użyciu mopa będzie wymagało częstszej zmiany wody jak i dodatku preparatów. Z pewnością rozwiązanie to będzie nie tylko uciążliwe, ale też kosztowne. Czy jednak nie lepiej skorzystać z wygodniejszych urządzeń?

Jak łatwo i skutecznie czyścić taras?
Jak łatwo i skutecznie czyścić taras?
Fot.: Shutterstock

Myjki ciśnieniowe zdecydowanie na tak

Wybranie myjki ciśnieniowej to wybranie wygodniejszej, skuteczniejszej i zdecydowanie oszczędniejszej metody czyszczenia tarasu. Większość urządzeń ciśnieniowych pozwala regulować siłę strumienia wody. Pozwala to odpowiednio dopasować ciśnienie do zanieczyszczonej powierzchni. Te delikatnie zabrudzone można wyczyścić delikatniejszym strumieniem, te bardziej wymagające mocniejszym. Dodatkowo, zastosowanie delikatniejszego strumienia pozwoli dokładnie wyczyścić powierzchnię o delikatnej strukturze, bez jej uszkodzenia. Delikatne zabrudzenia można usunąć przy pomocy myjki ciśnieniowej bez konieczności stosowania środków chemicznych. Niestety trudniejsze zabrudzenia wymagają zastosowania środków czyszczących, które dodatkowo można wspomóc dyszą rotacyjną, która wprowadza wodę pod ciśnieniem w ruch wirowy. Takie rozwiązanie pozwoli dokładnie usunąć mech, porosty czy też osady. W przypadku drewnianych tarasów warto stosować specjalistyczne preparaty do czyszczenia drewna, które nie tylko spowalniają proces starzenia się drewna, ale też chronią drewno przed działaniem promieni UV.

W przypadku zdecydowania się na zakup myjki ciśnieniowej należy mieć na uwadze, że jest to urządzenie, które pozwoli nie tylko wyczyścić dokładnie taras, ale też wiele innych powierzchni. Myjka ciśnieniowa sprawdzi się podczas czyszczenia elewacji, podjazdu, mebli ogrodowych czy też auta.

Jaką myjkę ciśnieniową wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów myjek ciśnieniowych. Pomiędzy sobą różnią się przede wszystkim parametrami oraz wyposażeniem. W przypadku zakupu myjki jedynie do domowego użytkowania warto postawić na urządzenie o wydajności około 500 l/h i sprężające wodę do ciśnienia 100-160 barów. Do takich urządzeń dostępnych jest wiele rodzajów dysz i lanc. Jeśli planują Państwo usuwanie uporczywych zabrudzeń polecamy zakup już wcześniej wspomnianej dyszy rotacyjnej. Dzięki wprawieniu wody w ruch wirowy jeszcze dokładniej usunie wszelkie zabrudzenia. Pamiętajmy jednak, że bez względu na rodzaj wybranej myjki ciśnieniowej, wszelkie powierzchnie wykonane z delikatnych materiałów należy czyścić przy użyciu niezbyt silnego ciśnienia. Dodatkowo, wodę warto wzbogacić o specjalne preparaty, ułatwiające usuwanie zanieczyszczeń.

Podsumowując – myjka ciśnieniowa to urządzenie idealne nie tylko do czyszczenia tarasów, ale i wielu innych akcesoriów, które pozwolą Ci utrzymać dom i posesję w nienagannym wyglądzie.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak łatwo i skutecznie czyścić taras?