Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Difenbachia

Dieffenbachia

Encyklopedia roślin: KWIATY W MIESZKANIU  Difenbachia znakomicie czuje

Odczyn gleby

kwaśny

Stanowisko

półcień, słońce

Wilgotność gleby

wilgotna

Wysokość

do 2 m

Difenbachia (Dieffenbachia). Tropikalna roślina pochodząca z Brazylii. Tworzy pień (kłodzinę), liście owalne, szerokie, z białymi lub żółtymi plamami. Roślina silnie trująca.

Rozmiary Wysokość 40-200 cm. Roślina może przyrastać około 30 cm rocznie.

Gatunki Difenbachia pstra (Dieffenbachia picta) - kłodzina do 100 cm wysokości, ogonki liściowe pochewkowate, liście szerokoeliptyczne, jasnozielone z nieregularnymi, białymi plamami. Dieffenbachia maculata - dorasta do 200 cm wysokości, liście zielone, pstre, w kremowe plamy. Difenbachia wspaniała (Dieffenbachia x splendens) - ogonki liściowe jasno- i ciemnozielone, liść zielony z nielicznymi, białymi plamami i z grubym, białym nerwem głównym. Dieffenbachia x bausei- liście zielono-żółte z ciemnozielonymi plamami, które zlewają się z brzegiem liścia w tym samym kolorze, długość liści 15-30 cm. Difenbachia Seguiny (Dieffenbachia seguine) - liście szerokoowalne, błyszczące, ciemnozielone, biało nakrapiane, długości 50-60 cm, 'Amoena' - liście lśniące, ciemnozielone z poprzecznymi, żółtymi smugami. W uprawie występuje coraz więcej mieszańców międzygatunkowych i odmian o nieznanym pochodzeniu, często zastrzeżonym przez producenta, które zróżnicowane są pod względem wysokości i wzoru na liściach.

Kwitnienie Zakwita rzadko. Zaleca się usuwanie kwiatów, żeby nie osłabiały wzrostu liści.

Stanowisko Ziemia próchniczna, lekko kwaśna z dodatkiem torfu lub ziemia uniwersalna. Wymaga dobrego, rozproszonego światła. Nie wystawiamy na bezpośrednie nasłonecznienie, które powoduje plamy oparzelinowe. Temperatura latem 20-25oC, zimą 15-18oC.

Wilgotność powietrza Latem zraszamy codziennie miękką, letnią wodą. Można ustawić doniczkę na podstawce z mokrymi kamykami. Podlewanie i nawożenie Podlewamy obficie, 2-3 razy na tydzień, miękką wodą, tak by ziemia była stale wilgotna, a zimą raz w tygodniu. Zasilamy płynnym nawozem wieloskładnikowym, co miesiąc, wiosną i latem.

Pielęgnacja Zakurzone liście czyścimy wilgotną gąbką. Wszystkie prace przy roślinie wykonujemy w rękawiczkach ze względu na jej trujące właściwości.

Przesadzanie Co roku, w większą doniczkę.

Stanowisko Ziemia próchniczna, lekko kwaśna z dodatkiem torfu lub ziemia uniwersalna. Wymaga dobrego, rozproszonego światła. Nie wystawiamy na bezpośrednie nasłonecznienie, które powoduje plamy oparzelinowe. Temperatura latem 20-25oC, zimą 15-18oC.

Rozmnażanie Sadzonki wierzchołkowe, pędowe.

Najczęstsze choroby i szkodniki Szara pleśń. Wełnowce, przędziorki.

1 z 1Encyklopedia roślin: KWIATY W MIESZKANIU  Difenbachia znakomicie czuje

Czytaj więcej o "Difenbachia"

22882830 https bi